Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Arriva - autobusy
Autobus dopravcu Arriva. Foto: arriva.sk
25. februára 2019 7:45 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Na most v Seredi od pondelka nemôžu autobusy ani nákladné autá

Zo správy o diagnostike vyplynulo, že stav mosta je havarijný

Polícia upozorňuje vodičov na obmedzenie dopravy na moste v Seredi v okrese Galanta. Na základe rozhodnutia okresného úradu môžu most na ceste I/62 od pondelka 25. februára použiť len vozidlá, ktorých hmotnosť nie je vyššia ako 3,5 tony. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Most budú pravidelne kontrolovať a jeho stav vyhodnocovať. V prípade zhoršenia jeho stavebno-technického stavu ho úplne uzavrú pre všetky vozidlá.

Vodiči môžu využiť obchádzkové trasy, a to po rýchlostnej komunikácii R1 a po ceste II/507 cez obec Dolná Streda.

Menia aj trasy autobusových liniek

Autobusový doprava Arriva v tejto súvislosti mení trasy svojich liniek na trati Nitra – Sereď – Trnava a Nová Ves nad Žitavou – Vráble – Trnava.

Zo správy o diagnostike mostnej konštrukcie vyplýva, že technický stav mosta v Seredi zodpovedá stupňu VII., čo je havarijný stav.

Na takomto moste je potrebné vykonať okamžité opatrenia, v tomto prípade obmedzenie nákladnej dopravy. Správca mosta, ktorým je Slovenská správa ciest, so začiatkom jeho rekonštrukcie ráta až o dva roky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame