Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2017 14:41 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Mosty na cestách prvej triedy v Banskobystrickom kraji zmodernizujú Inžinierske stavby

Slovenská správa ciest zaplatí za druhú fázu modernizácie a rekonštrukcie mostov na cestách prvej triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji 1,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Slovenská správa ciest (SSC) vybrala za zhotoviteľa druhej fázy modernizácie a rekonštrukcie mostov na cestách prvej triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji spoločnosť Inžinierske stavby, a. s., Košice. Tá sa zaviazala práce vykonať za zmluvnú cenu zhruba 1,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,92 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania, ponuku predložilo jedenásť uchádzačov.

Druhá fáza modernizácie sa týka siedmich mostov

Výzva na predkladanie ponúk bola zverejnená vlani v auguste, predpokladaná cena prác bola 2,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,62 mil. eur s daňou). Modernizácia v druhej fáze sa týka siedmich mostov na cestách I/51, I/66 a I/72. Cestári budú investíciu financovať s využitím peňazí Európskej únie a štátneho rozpočtu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Práce na jednotlivých mostoch majú trvať 61, 122, 153 a 183 dní.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

nvestičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies