Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuzel_dopravny.jpg
Foto: Pixabay.com
25. marca 2019 12:26 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Most nad železničnou stanicou v Žiari nad Hronom zrekonštruujú

Stavebné práce budú rozdelené do troch etáp a ukončené majú byť v roku 2020

Most nad železničnou stanicou v Žiari nad Hronom je dlhodobo v zlom stave. Denne po ňom pritom prechádzajú stovky vozidiel. Slovenská správa ciest (SSC) rozhodla o jeho oprave.

Podľa internetovej stránky mesta stavebné práce sa začnú ešte v tomto roku, pričom predpokladaný termín ukončenia je v roku 2020.

Podľa rozpočtu stavby spracovaného v rámci projektovej dokumentácie za opravu SSC zaplatí 479 172 eur s DPH.

Ako rekonštrukcia obmedzí dopravu

Projekt rieši aj organizáciu dopravy počas rekonštrukcie mosta, ktorá je rozdelená v rámci stavebných prác do troch etáp.

V prvej etape je navrhnuté uzavretie pravej časti mosta v smere na Prievidzu. Doprava bude vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu pomocou svetelnej signalizácie,“ približuje hovorkyňa spoločnosti SSC Lucia Karelová.

Ako ďalej dopĺňa, v druhej etape sa uzavrie ľavá časť mosta a doprava bude presmerovaná na pravú, už zrekonštruovanú časť mosta.

Doprava bude v tomto prípade vedená obojsmerne v dvoch jazdných pruhoch bez využitia svetelnej signalizácie. Obe tieto etapy pritom vyžadujú čiastočnú uzávierku cesty I/9,“ konkretizuje hovorkyňa.

V poslednej, tretej etape, je charakter stavebných prác navrhnutý bez obmedzenia cestnej premávky na moste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame