Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ministerstvo dopravy nerokuje so žiadnym záujemcom o bratislavské letisko

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave má nového generálneho riaditeľa. Ivana Trhlíka vymenil na čele letiska Jozef Pojedinec. Foto: Letisko M. R. Štefánika v Bratislave

Ministerstvo v súvislosti s Letiskom M. R. Štefánika v Bratislave nedostalo žiadosť ruskej spoločnosti Novaport. Zámerom ministerstva je do pol roka mať jasnú predstavu o smerovaní letiska a predstaviť najvhodnejšiu alterantívu jeho rozvoja.

Ministerstvo dopravy a výstavby nerokuje so žiadnym záujemcom o bratislavské letisko, ani nedostalo v tejto súvislosti žiadosť ruskej spoločnosti Novaport.

Zámerom ministerstva je do pol roka mať jasnú predstavu o smerovaní letiska a predstaviť najvhodnejšiu alternatívu jeho rozvoja,“ informovala agentúru SITA rezortná hovorkyňa Karolína Ducká. Reagovala tak na medializované informácie o záujme spomínanej ruskej spoločnosti o letisko M R. Štefánika v Bratislave.

Súčasné vedenie ministerstva dopravy a výstavby aktualizuje finančné a ekonomické aspekty navrhovanej koncesnej stratégie, analyzuje možnosti rozvoja bratislavského letiska a zvažuje aj ďalšie varianty riešenia, pričom vhodnú alternatívu riešenia určia prebiehajúce analýzy.

„Jednou z posudzovaných  alternatív je zabezpečenie rozvoja Letiska Bratislava formou udelenia koncesie strategickému partnerovi na základe medzinárodného tendra,“ uviedla Ducká.

Hľadali sa viaceré spôsoby rozvoja bratislavského letiska

Ministerstvo už  v minulom volebnom období hľadalo spôsoby ako najlepšie definovať podmienky pre vstup strategického partnera pre bratislavské letisko. „Súčasťou týchto rokovaní bol aj podpis memoranda (v minulom roku) so spoločnosťou Meridian, na základe ktorých chcelo ministerstvo identifikovať potenciál rozvoja letiska v rôznych oblastiach pred tým, ako by bola vypísaná súťaž,“ priblížila Ducká.

Diskutovalo sa pritom o viacerých spôsoboch rozvoja bratislavského letiska, ako je jeho rozšírenie alebo posilnenie domácich aj zahraničných letov. „Memorandum je nezáväzné a Slovensko k ničomu nezaväzuje,“ dodala hovorkyňa.

Novaport rovnako ako Meridian Capital patrí do investičnej skupiny AEON. Novaport podľa vlastného portálu prevádzkuje v Rusku regionálne letiská v Novosibirsku, Čeľabinsku, Astrachane vo Volgograde, Čite, Tomsku, Perme, Barnaule, Ťumeni a Murmansku. Spoločnosť sa prihlásila do  tendra na výber koncesionára a operátora Letiska Nikolu Teslu v srbskom Belehrade.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 17. marca 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...