Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: slovakrail.sk.
29. septembra 2017 16:50 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Mimoriadnu zľavu vo vlakoch ZSSK využilo vyše 148 tisíc cestujúcich

Národný osobný vlakový dopravca počas Európskeho týždňa mobility od 18. do 22. septembra prepravil spolu takmer 576 tisíc cestujúcich, o tretinu viac ako v tom istom období minulého roka. Podiel cestujúcich s polovičnou zľavou z cestovného v druhej triede dosiahol štvrtinu

BRATISLAVA 29. septembra (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas Európskeho týždňa mobility od 18. do 22. septembra prepravila vyše 148 tisíc cestujúcich, ktorí využili mimoriadnu zľavu vo výške 50 % z obyčajného cestovného do druhej triedy prímestských a regionálnych vlakov. Tento počet predstavoval 25,7 % zo všetkých osôb prepravených vlakmi národného osobného dopravcu minulý týždeň od pondelka do piatka.

Počet cestujúcich v uvedenom období vzrástol o tretinu

Cestujúcich bolo spolu, ako spoločnosť v piatok informovala, takmer 576 tisíc, čo je o tretinu viac ako v rovnakom období minulého roka. Takmer tri štvrtiny z nich mali nárok na bezplatnú prepravu, alebo vlastnili predplatené traťové lístky. Prepravca vypravuje denne 1 247 spojov prímestských a regionálnych vlakov kategórie Os a REX.

Záujem presiahol plánované očakávania prepravcu

„Európsky týždeň mobility, ktorý je odmenou pre našich platiacich zákazníkov a lákadlom pre ľudí, ktorí o najekologickejšej forme verejnej dopravy ešte len uvažujú, prekročil naše plánované očakávania,“ povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

„Verím, že mnohí z tých, ktorí s nami išli do práce či za oddychom po prvýkrát, budú do našich vlakov nastupovať pravidelne,“ uviedol.

Zľavy využívali najviac z Bratislavy do okolitých miest

Cestujúci najviac využívali zľavnené cestovné v Bratislavskom samosprávnom kraji vo vlakoch z hlavného mesta do Pezinka, Trnavy, Malaciek a Senca. Európsky týždeň mobility 2017 sa stretol so zvýšeným záujmom ľudí aj vo vlakoch na regionálnych tratiach v okolí Žiliny a Košíc.

„Zvyšovať záujem o cestovanie železnicou a dostať ľudí z áut do vlakov poskytovaním rýchlejšej, komfortnejšej, bezpečnejšej a ekologickejšej alternatívy nie je pre nás vecou jedného týždňa, ale nikdy sa nekončiacou cestou za zvyšovaním rýchlosti, presnosti a komfortu našich vlakov,“ dodal Martinček.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame