Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. októbra 2017 14:13 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Nitra žiada prekládku preťaženej cesty v Krškanoch, správa ciest už má štúdiu

Štúdia realizovateľnosti rieši cestu I/64 komplexne od Komárna až po Topoľčany

NITRA 16. októbra (SITA) – Mesto Nitra chce, aby štát urobil prekládku cesty I/64 v mestskej časti Krškany. Je to hlavný ťah z Komárna a Nových Zámkov na Nitru, cesta je preťažená a zničená. Mesto sa obáva, že už dnes zlá dopravná situácia sa po príchode automobilky Jaguar Land Rover ešte zhorší.

Ako informoval generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest (SSC) Roman Žembera, problémom sa už začali zaoberať. „Tento mesiac bola odovzdaná Slovenskej správe ciest štúdia realizovateľnosti ako koncept, ktorý by mal byť v priebehu dvoch týždňov prerokovaný na ministerstve,“ povedal Žembera. Štúdia podľa jeho slov rieši cestu I/64 komplexne od Komárna až po Topoľčany a každému problematickému úseku sa venuje zvlásť.

Úsek v Krškanoch treba podľa poslancov riešiť čím skôr

Rezort dopravy zatiaľ nevie povedať, kedy by sa mohla začať samotná výstavba. „Momentálne je na tému realizovateľnosti tohto zámeru odborná diskusia, preto je priskoro hovoriť o časovom horizonte a konkrétnych krokoch,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

Podľa nitrianskych mestských poslancov treba problematický úsek v Krškanoch riešiť čo najskôr. „Sú tam dosť veľké poruchy, či už je to kanalizácia alebo samotný povrch vozovky, ja som presvedčený, že treba tento problém urgentne riešiť,“ povedal poslanec za mestskú časť Krškany Miroslav Gút (nezávislý).

S výstavbou treba ešte počkať, tvrdí šéf správy ciest

Podľa Žemberu nemá v súčasnosti význam robiť stavebné úpravy, keďže po ceste denne premáva množstvo kamiónov v súvislosti s výstavbou závodu automobilky Jaguar Land Rover. „Bola by hlúposť riešiť dnes niečo stavebne. Musíme naozaj už ten rok vydržať, nech sa Jaguar Land Rover trocha stabilizuje a potom to môžeme riešiť,“ povedal.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies