Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobus Malokarpatský expres na stanici v Bratislave. Foto: slovaklines.sk.
17. septembra 2018 19:15 Cestná doprava od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Malokarpatský expres absolvoval poslednú víkendovú cestu

Turistický autobus cez uplynulý víkend skončil pravidelnú prevádzku počas svojej druhej sezóny.

Malokarpatský expres jazdil od 16. júna do 16. septembra počas víkendov a štátnych sviatkov na trase Bratislava – Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok a Zochovu chatu. Letnú sezónnu linku na objednávku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prevádzkovala spoločnosť Slovak Lines Express, a. s. (dcérska firma Slovak Lines, a. s.). 

Samotný autobus nekončí, bude pokračovať formou kyvadlovej dopravy. „Je možné sa s ním odviezť napríklad na podujatia tohtoročnej jesene ako Pezinské vinobranie, Modranské vinobranie, Chute Malých Karpát a Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste,“ povedal predseda Bratislavského kraja Juraj Droba. „Na každé podujatie platí zvlášť cestovný poriadok, ktorý bude zverejnený aj s pozvánkou pred podujatím na stránke a facebooku BSK a na stránkach organizátorov podujatí,“ dodal.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Foto: SITA/Diana Černáková.
Spoznávanie zaujímavostí Malých Karpát

Turistický autobus druhú sezónu umožnil obyvateľom Bratislavského kraja a turistom spoznať krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Letná autobusová linka Slovak Lines Express z Bratislavy cez Parndorf do Neusiedlu am See pri Neziderskom jazere zas v rovnakom období prepojila Malé Karpaty s rakúskym Burgenlandom a Panóniou. Malokarpatský express najbližšie pôjde počas tradičných oberačkových slávností v Pezinku 21. až 23. septembra z Bratislavy cez Pezinok do Modry – Kráľovej.

Záujem ľudí o sezónne spojenie rastie

„Záujem ľudí o tento druh regionálneho sezónneho dopravného spojenia rastie, avšak aj do budúcna plánujeme posilniť marketingovú komunikáciu, aby bol príbeh malokarpatského expresu rovnako úspešný ako príbeh Vláčika Záhoráčika,“ informovala vedúca tlačového oddelenia BSK Veronika Beňadiková. Údaje o preprave cestujúcich Malokarpatským expresom ešte nemali k dispozícii a celkové hodnotenie urobia po skončení sezóny.

Foto: slovaklines.sk.
Kraj uhradí dopravcovi za služby 35 tisíc eur 

Na zabezpečenie objemu služieb pri realizácii sezónnej dopravy Malokarpatským expresom podľa kraja aj v tomto roku bolo riadne verejné obstarávanie. „Zmluva medzi BSK a Slovak Lines Express je zverejnená a na základe zmluvne dohodnutých podmienok uhradí kraj za celkový objem služieb spoločnosti Slovak Lines sumu vo výške 34 935, 12 eur s DPH,“ priblížila Beňadiková.

Tento finančný náklad bude vo faktúre ponížený o vyzbierané finančné prostriedky v zmysle uplatnených tarifných podmienok určených BSK ako objednávateľom. „Všetky finančné prostriedky budú dokladované výpisom zo strojčeka v autobuse,“ dodala Beňadiková.

Hrad Červený kameň. Foto: slovaklines.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame