Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Malé lietadlo pri pristávaní na bratislavskom letisku nevysunulo podvozok. Foto: SITA/KR PZ Bratislava.
18. júla 2018 12:31 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Malé české súkromné lietadlo pristálo v Bratislave bez vysunutia podvozku

Na palube lietadla typu Rockwell 112-Commander 115TC podľa bratislavského letiska bol len kapitán, ktorý je v poriadku. Vzletovo-pristávacia dráha nebola poškodená, nebol vyhlásený žiadny typ pohotovosti, na miesto však prišli hasiči a prevádzkové zložky.

BRATISLAVA – Malé súkromné lietadlo typu Rockwell 112-Commander 115TC pri pristávaní na bratislavskom letisku v stredu dopoludnia nevysunulo pristávací podvozok.

„Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky, ktorý je v poriadku. Nedošlo ani k poškodeniu vzletovo-pristávacej dráhy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

Terminál na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
Incident neovplyvnil prevádzku na letisku

Po spomínanej udalosti nebol na letisku vyhlásený žiadny typ pohotovosti. „Podľa štandardných postupov sa na miesto dostavili hasiči a prevádzkové zložky. Incident neovplyvnil prevádzku na letisku,“ uviedla Ševčíková.

Po odstránení lietadla a vykonaní kontroly stavu vzletovo-pristávacej dráhy bude prevádzka na dráhe 04-22 obnovená. O prípade predtým informoval portál Televízie Markíza tvnoviny.sk s tým, že pilotom lietadla bol český podnikateľ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame