Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Nasa Doprava
  • Letectvo
  • Lufthansa očakáva, že v budúcnosti obslúži zhruba tri štvrtiny pasažierov Air Berlin

Lufthansa očakáva, že v budúcnosti obslúži zhruba tri štvrtiny pasažierov Air Berlin

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dokáže v budúcnosti obslúžiť zhruba tri štvrtiny pasažierov skrachovaných aerolínií Air Berlin. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Skrachovaný nemecký prepravca Air Berlin má ukončiť prevádzku v závere októbra.

BRATISLAVA 25. októbra (SITA, APA) – Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dokáže v budúcnosti obslúžiť zhruba tri štvrtiny pasažierov skrachovaných aerolínií Air Berlin. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ spoločnosti Ulrik Svensson.

Najväčší nemecký letecký prepravca ďalej informoval, že do rozšírenia svojej nízkonákladovej dcéry Eurowings investuje 1,5 mld. eur a vytvorí tritisíc nových pracovných miest. Od Air Berlin, ktorá má k dispozícii asi 130 lietadiel, Eurowings získa približne 80 strojov, z toho väčšinu kúpi od leasingových spoločností, uviedol ďalej Svensson.

Lufthansa prevezme od Air Berlin 1 700 zamestnancov

Lufthansa sa v polovici októbra dohodla s Air Berlin na kúpe jej dcérskych firiem Niki a LGW za 210 mil. eur. V rámci obchodu Lufthansa prevezme od Air Berlin zhruba 1 700 zamestnancov.

Letecký prepravca Air Berlin vyhlásil bankrot v auguste po niekoľkých stratových rokoch. Firma Etihad, letecký prepravca emirátu Abú Zabí, ktorá je najväčším akcionárom Air Berlin, sa totiž rozhodla, že už nebude poskytovať financie.

Air Berlin bol druhou najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou po Lufthanse a denne prepravoval zhruba 80 tisíc pasažierov. Za minulý rok však Air Berlin vykázal stratu 782 mil. eur. Aerolínie majú ukončiť prevádzku v závere októbra.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. októbra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...