Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: Pixabay.com.
2. augusta 2016 14:02 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Lufthansa dosiahla v prvom polroku čistý zisk 429 miliónov eur

Prispôsobený zisk nemeckého leteckého prepravcu Lufthansa  pred úrokmi a zdanením medziročne vzrástol o 61 miliónov na 529 miliónov eur.

Čistý zisk nemeckého leteckého prepravcu Lufthansa za šesť mesiacov do konca júna klesol na 429 mil. eur z hodnoty 954 mil. eur v prvom polroku vlaňajška. Prispel k tomu vyšší porovnávací základ, keď v rovnakom období minulého roka bilanciu firmy vylepšila o 503 mil. eur operácia s konvertibilnými dlhopismi.

Bez započítania mimoriadnych položiek upravený zisk firmy pred úrokmi a zdanením vzrástol o 61 mil. na 529 mil. eur.

Spoločnosť v utorok zopakovala varovanie, že hrozba terorizmu v zostávajúcej často roka stlačí nadol rezervácie leteniek aj zisk. V divízii nákladnej dopravy Lufthansa evidovala pokles zisku o 95 mil. eur.

Firma označila za príčinu „rozsiahle prebytočné kapacity na trhu“ a uviedla, že výnosy v segmente sú najnižšie od krízového roka 2009. Prepravca zároveň zhoršil svoj výhľad na celý rok 2016 s tým, že zisk by nemal dosiahnuť vlaňajšiu úroveň, kým podľa skoršej prognózy ju mal mierne prekonať.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies