Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lufthansa dosiahla v prvom polroku čistý zisk 429 miliónov eur

Na ďalšiu podporu otvorených a prepojených trhov leteckej dopravy v rámci Európskej únie aj mimo nej sú zamerané nové opatrenia prijaté Európskou komisiou. Ilustračné foto: Pixabay.com

Prispôsobený zisk nemeckého leteckého prepravcu Lufthansa  pred úrokmi a zdanením medziročne vzrástol o 61 miliónov na 529 miliónov eur.

Čistý zisk nemeckého leteckého prepravcu Lufthansa za šesť mesiacov do konca júna klesol na 429 mil. eur z hodnoty 954 mil. eur v prvom polroku vlaňajška. Prispel k tomu vyšší porovnávací základ, keď v rovnakom období minulého roka bilanciu firmy vylepšila o 503 mil. eur operácia s konvertibilnými dlhopismi.

Bez započítania mimoriadnych položiek upravený zisk firmy pred úrokmi a zdanením vzrástol o 61 mil. na 529 mil. eur.

Spoločnosť v utorok zopakovala varovanie, že hrozba terorizmu v zostávajúcej často roka stlačí nadol rezervácie leteniek aj zisk. V divízii nákladnej dopravy Lufthansa evidovala pokles zisku o 95 mil. eur.

Firma označila za príčinu „rozsiahle prebytočné kapacity na trhu“ a uviedla, že výnosy v segmente sú najnižšie od krízového roka 2009. Prepravca zároveň zhoršil svoj výhľad na celý rok 2016 s tým, že zisk by nemal dosiahnuť vlaňajšiu úroveň, kým podľa skoršej prognózy ju mal mierne prekonať.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. augusta 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...