Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: airportkosice.sk.
28. mája 2018 17:50 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letnú charterovú sezónu na košickom letisku začal let do Hurghady

Letisko Košice bude v tohtoročnej sezóne vybavovať charterové lety do devätnástich prímorských destinácií v jedenástich krajinách. Pribudlo päť nových letovísk – Larnaca, Olbia, Patras, Marsa Alam a Podgorica.

BRATISLAVA – Na košickom letisku odštartovali tohtoročnú letnú charterovú sezónu. Prvý let zabezpečila v pondelok ráno egyptská spoločnosť FlyEgypt do letoviska Hurghada pri Červenom mori, na palube lietadla Boeing 737-800 bolo 180 cestujúcich. „Na výber je spolu devätnásť prímorských destinácií v jedenástich krajinách,“ informoval v pondelok výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej.

V porovnaní s predchádzajúcou letnou sezónou v zozname charterových destinácií pribudli cyperská Larnaca, talianska Olbia na ostrove Sardínia, grécky Patras, Marsa Alam v Egypte a Podgorica v Čiernej Hore. Košické letisko bude vybavovať charterové lety aj do tureckej Antalye, bulharského Burgasu, Lamezia Terme v Taliansku, Ercanu v Severnom Cypre, Barcelony a Palmy de Mallorca v Španielsku, ako aj do gréckych destinácií Heraklion, Rodos, Korfu a Solún, do tuniského Monastiru, chorvátskej Rijeky a albánskej Tirany.

Lietadlo FlyEgypt previezlo cestujúcich z Košíc do Hurghady. Foto: Letisko Košice/Rado Mlýnek.

V očakávaní opäť rekordnej charterovej sezóny

V lete 2017 prešlo Letiskom Košice rekordných 120 323 charterových cestujúcich. Na základe aktuálne dostupných informácií by tohtoročná charterová sezóna mohla byť opäť rekordnou. „Predpokladáme, že okrem overených destinácií budú pre dovolenkárov veľkým lákadlom aj nové atraktívne destinácie ako Larnaca na Cypre, alebo Podgorica v Čiernej Hore,“ uviedol Tmej.

Lietadlo FlyEgypt na košickom letisku. Foto: Letisko Košice/Rado Mlýnek.

Počet cestujúcich v prvom kvartále vzrástol o pätinu

Letisko Košice v prvom štvrťroku tohto roka vybavilo 92 063 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 20 %, respektíve o 15 230 osôb. V prvom kvartáli zaznamenalo letisko aj 37-percentný nárast pohybov lietadiel na 2 295. Súčet maximálnych vzletových hmotností všetkých vybavených lietadiel bol 39 369 ton, čo je nárast o 38 %. Letisko vybavilo v roku 2017 spolu 496 708 cestujúcich, čo znamenalo medziročne nárast o 13,7 %, resp. o 60 012 osôb. Pravidelné linky využilo 373 406 a charterové lety 121 230 pasažierov.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla 1. mája 2004. Po ukončení privatizačného procesu v roku 2006 prevzalo 66 % akcií spoločnosti Letisko Viedeň, zvyšných 34 % patrí štátu v správe Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Egyptské letovisko Hurghada (na snímkach) pri Červenom mori. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame