Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
14. mája 2019 18:09 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko v Bratislave za štyri mesiace vybavilo takmer 542-tisíc cestujúcich

Počet pasažierov na bratislavskom letisku v mesiacoch január až apríl medziročne vzrástol o 7 percent. Letisko zaznamenalo v apríli najvyšší počet cestujúcich v štvrtom mesiaci v celej svojej histórii za 68 rokov.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave za štyri mesiace tohto roka vybavilo spolu 541 884 cestujúcich. Je to o 7 percent viac ako v tom istom období vlani. Na najväčšom domácom letisku sa v mesiacoch január až apríl zároveň uskutočnilo celkovo 7 569 letov na príletoch a odletoch.

Ako letisko v utorok informovalo, v apríli zaznamenalo najvyšší počet vybavených cestujúcich v štvrtom mesiaci v celej svojej histórii za 68 rokov.

„Spolu bolo na prílete a odlete vybavených 156 234 pasažierov. To je o dve percentá viac ako v apríli 2018 a o 1 300 viac ako v rekordnom apríli v roku 2008,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Rastie záujem o Kyjev

K najvyužívanejším destináciám z Letiska M. R. Štefánika popri Londýne a Dubline sa pridal už aj Kyjev.

„Počas prvých štyroch mesiacov roka 2019 sa z hľadiska počtu vybavených cestujúcich umiestnilo hlavné mesto Ukrajiny na treťom mieste. Prispel k tomu fakt, že do Kyjeva možno využiť z Bratislavy a späť dve letecké linky,“ poznamenala Ševčíková.

Foto: bts.aero.

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje z metropoly Slovenska pravidelné lety na hlavné kyjevské letisko Boryspiľ. Wizz Air lieta na menšie letisko Žuljany.

„Päticu najúspešnejších destinácií dopĺňajú letecké linky do Moskvy v Rusku (dopravca Pobeda) a talianskeho Milána (Ryanair) a z nich,“ dodala Ševčíková.

V letnej sezóne 47 liniek v 18 krajinách

Bratislava bude mať počas tohtoročného letného letového poriadku (od 31. marca do 26. októbra) letecké spojenia na 47 pravidelných linkách do 41 destinácií v osemnástich krajinách.

K novinkám patrí pravidelná linka do cyperskej Larnaky s novým leteckým dopravcom Cyprus Airways (od 8. júna). Prvýkrát je aj pravidelné spojenie do tureckej Antalye s dopravcom Smartwings dvakrát denne (od 30. mája).

Pravidelné linky z Bratislavy prevádzkuje počas letnej sezóny sedem leteckých spoločností – Ryanair (26 liniek), Smartwings (11 sezónnych liniek), Wizz Air (päť liniek), Air Cairo (dve linky) a po jednej linke spoločnosti flydubai (Dubaj), Pobeda (Moskva) a Cyprus Airways (Larnaka).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame