Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
12. marca 2018 18:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko v Bratislave vybavilo vo februári najviac cestujúcich za desať rokov

V uplynulom mesiaci prešlo bránami bratislavského letiska na prílete aj odlete spolu 107 164 pasažierov, čo je najviac od roku 2008 a zároveň je to nárast o 17 % oproti februáru minulého roka.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo vo februári najvyšší počet cestujúcich za posledných desať rokov. V uplynulom mesiaci prešlo bránami letiska na prílete aj odlete spolu 107 164 pasažierov, čo je najviac od roku 2008, zároveň je to nárast o 17 % oproti februáru minulého roka.

„O nárast cestujúcich až o 17 % v porovnaní s minuloročným februárom sa pričinili nové linky z Bratislavy do Sofie, Varšavy, Bologne, ale aj vyššie frekvencie letov na existujúcich spojeniach,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Výrazné zvýšenie počtu vybavených letov aj objemu nákladu

Bratislavské letisko vybavilo vo februári spolu 1 736 odletov a príletov a 2 042 ton leteckého nákladu. „Okrem cestujúcich výrazne rástli aj ďalšie prevádzkové ukazovatele – počet letov vo februári stúpol o 18 % a množstvo vybaveného nákladu vzrástlo o 19 % v porovnaní s februárom 2017,“ dodal Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

Za prvé dva mesiace 224 tisíc cestujúcich, nárast o 17,5 percenta

Za prvé dva mesiace tohto roka vybavilo letisko spolu 224 046 cestujúcich. „Predstavuje to nárast o 17,5 % v porovnaní s prvými dvoma mesiacmi roka 2017, keď bolo spolu vybavených 190 570 cestujúcich,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Letisko vybavilo v prvom mesiaci roka 116 882 cestujúcich, čo bolo medziročne o 18 % viac. Išlo o druhý najvyšší počet pasažierov v januári v celej 67-ročnej histórii bratislavského letiska a najvyšší za posledných desať rokov.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku za dva mesiace dosiahol 224 tisíc. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies