Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavské letisko. Foto: bts.aero.
12. marca 2018 18:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko v Bratislave vybavilo vo februári najviac cestujúcich za desať rokov

V uplynulom mesiaci prešlo bránami bratislavského letiska na prílete aj odlete spolu 107 164 pasažierov, čo je najviac od roku 2008 a zároveň je to nárast o 17 % oproti februáru minulého roka.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo vo februári najvyšší počet cestujúcich za posledných desať rokov. V uplynulom mesiaci prešlo bránami letiska na prílete aj odlete spolu 107 164 pasažierov, čo je najviac od roku 2008, zároveň je to nárast o 17 % oproti februáru minulého roka.

„O nárast cestujúcich až o 17 % v porovnaní s minuloročným februárom sa pričinili nové linky z Bratislavy do Sofie, Varšavy, Bologne, ale aj vyššie frekvencie letov na existujúcich spojeniach,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Výrazné zvýšenie počtu vybavených letov aj objemu nákladu

Bratislavské letisko vybavilo vo februári spolu 1 736 odletov a príletov a 2 042 ton leteckého nákladu. „Okrem cestujúcich výrazne rástli aj ďalšie prevádzkové ukazovatele – počet letov vo februári stúpol o 18 % a množstvo vybaveného nákladu vzrástlo o 19 % v porovnaní s februárom 2017,“ dodal Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

Za prvé dva mesiace 224 tisíc cestujúcich, nárast o 17,5 percenta

Za prvé dva mesiace tohto roka vybavilo letisko spolu 224 046 cestujúcich. „Predstavuje to nárast o 17,5 % v porovnaní s prvými dvoma mesiacmi roka 2017, keď bolo spolu vybavených 190 570 cestujúcich,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Letisko vybavilo v prvom mesiaci roka 116 882 cestujúcich, čo bolo medziročne o 18 % viac. Išlo o druhý najvyšší počet pasažierov v januári v celej 67-ročnej histórii bratislavského letiska a najvyšší za posledných desať rokov.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku za dva mesiace dosiahol 224 tisíc. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies