Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Letisko Piešťany
Letisko Piešťany nebude na budúci rok platiť mestu daň z pozemkov, ušetrí tak 55 tisíc eur.
29. novembra 2016 15:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko Piešťany do likvidácie nepôjde, pomôže ministerstvo

Len pár hodín pred konaním mimoriadneho valného zhromaždenia sa objavili záujemcovia, ktorí chcú do spoločnosti vstúpiť ako investori.

Spoločnosť Letisko Piešťany, a. s. bude aj naďalej pokračovať vo svojej činnosti. Akcionári na utorňajšom mimoriadnom valnom zhromaždení o návrhu na jej likvidáciu nerokovali. Dôvodom je podľa predsedu predstavenstva Tibora Mikuša možnosť získať za určitých podmienok dotáciu 160 tisíc eur z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Mikuš tvrdí, že o tejto možnosti sa dozvedel v pondelok. Tieto prostriedky stačia na zabezpečenie letovej prevádzky približne na tri mesiace. Pred areálom piešťanského letiska proti likvidácii spoločnosti protestovalo pár desiatok ľudí.

O budúcnosti letiska bude rokovať valné zhromaždenie do mája budúceho roku

„Návrh na likvidáciu spoločnosti bol z rokovania stiahnutý, do 31. mája budúceho roku sa uskutoční valné zhromaždenie, ktoré bude rokovať o budúcnosti Letiska Piešťany,“ informoval po mimoriadnom valnom zhromaždení Mikuš.

Okrem toho niekoľko hodín pred jeho konaním prišla podľa neho ponuka piešťanskej spoločnosti Katex Technical Finans, ktorá chce s letiskom bližšie spolupracovať, záujem prejavila aj jedna súkromná osoba.

Letisko mohlo získať dotáciu z ministerstva dopravy už pred polrokom

„Je dobre, že likvidácia letiska je nateraz zažehnaná, partneri si konečne sadli za jeden stôl a naša snaha z poslaneckého prieskumu ako mediátorov bola naplnená,“ povedal poslanec NR SR Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA). Mikušovu interpretáciu o možnosti získať 160 tisíc eur z rezortu dopravy označil za komickú. Takáto možnosť bola podľa neho na stole už v máji.

„Tieto peniaze mali využiť dávno a nemuseli vôbec pripravovať scenár likvidácie spoločnosti,“ skonštatoval Viskupič s tým, že vedenie Trnavského samosprávneho kraja túto možnosť „prehliadlo“.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 %) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti mesto Piešťany (20,04 %) a ministerstvo dopravy (20,65 %). V minulom roky služby letiska využilo asi dvetisíc cestujúcich, v tomto roku je ich výrazne menej. Dramatický prepad tržieb zaznamenalo letisko aj v nákladnej doprave.

Letisko Piešťany v minulom roku vykázalo stratu 450,7 tis. eur a oproti roku 2014 klesla o 86,2 tis. eur. Čistý vlaňajší obrat letiska vo výške 504,3 tis. eur vzrástol o 206 tis. eur. Stratová však spoločnosť bola aj roky predtým.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...