Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Piešťanskému letisku hrozí zánik. Foto: Letisko Piešťany
15. novembra 2016 16:11 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko v Piešťanoch chcú seniori zachrániť petíciou

Podpisy budú zbierať asi na tridsiatich miestach, v priebehu pár dní ich chcú mať najmenej tritisíc.

Petíciu proti likvidácii spoločnosti Letisko Piešťany inicioval v kúpeľnom meste miestny Seniorský parlament. Petičné hárky budú podľa člena petičného výboru Vladimíra Šišovského k dispozícii do 21. novembra asi na tridsiatich miestach, vrátane obchodných domov, reštaurácií či nemocnice. Petičný výbor si podľa neho trúfa v priebehu týždňa zozbierať najmenej 3 000 až 3 500 podpisov.

Likvidáciu letiskovej spoločnosti plánuje koncom novembra na valnom zhromaždení navrhnúť najväčší akcionár, ktorým je Trnavský samosprávny kraj. Podľa predsedu kraja Tibora Mikuša sa tak zastaví vytváranie ďalších dlhov touto spoločnosťou.

Proti likvidácii letiska je aj mesto Piešťany

,,Je to petícia za zachovanie fungovania spoločnosti Letisko Piešťany a činností spojených s touto spoločnosťou. Nechceme, aby nám niekto predal letisko,“ povedal Šišovský. Petičný výbor mieni výsledky petície zaslať vedeniu Trnavského samosprávneho kraja, vedeniu ministerstva dopravy, ale aj najvyšším ústavným činiteľom. V pondelok, hneď v prvý deň petičnej akcie, získal petičný výbor približne tristo podpisov.

Proti likvidácii spoločnosti Letisko Piešťany je aj vedenie Piešťan, vrátane poslancov mestského zastupiteľstva. Primátor Miloš Tamajka upozornil, že základné imanie spoločnosti je viac ako 20 miliónov eur a pohľadávky voči nej len približne desať percent z tejto čiastky. Piešťany sú podľa Tamajku pripravené spoločnosti pomôcť, ale s podmienkou, že sa členovia dozornej rady a predstavenstva vzdajú nároku na nevyplatené odmeny. Mikuš potvrdil, že pohľadávka z dôvodu nevyplatených odmien predstavuje okolo 600-tisíc eur a patrí k najväčším.

Seniori vyzvali politikov k zachovaniu piešťanského letiska

Seniorský parlament mesta Piešťany už minulý týždeň poslal listy ministrovi dopravy Árpádovi Érsekovi, predsedovi TTSK Tiborovi Mikušovi a primátorovi Milošovi Tamajkovi s požiadavkou, aby urobili všetky potrebné kroky k zachovaniu piešťanského letiska, ktoré funguje od roku 1926, pre ďalšie generácie.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31%) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Mesto Piešťany (20,04%) a ministerstvo dopravy (20,65%). V minulom roku služby piešťanského letiska využilo asi dvetisíc cestujúcich, v tomto roku je ich výrazne menej. Dramatický prepad zaznamenalo letisko aj v nákladnej doprave.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies