Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
12. decembra 2018 17:37 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko Bratislava vybavilo v novembri 140 tisíc cestujúcich, medziročne viac o 18 percent

Za jedenásť mesiacov tohto roka využilo lety z Bratislavy a späť 2,152 milióna pasažierov, čo znamená nárast o 18 % oproti tomu istému obdobiu vlani.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v novembri tohto roka na prílete a odlete spolu 139 879 cestujúcich. Oproti rovnakému mesiacu vlani, kedy bránami letiska prešlo vyše 118 tisíc pasažierov, to znamená nárast o 18 percent. Ako v stredu informovalo bratislavské letisko, novembrový počet cestujúcich je najvyšší za posledných desať rokov a druhý najvyšší v tomto mesiaci v celej jeho histórii.

V tomto roku by mal padnúť rekord

„Od začiatku roka do konca novembra už využilo lety z Bratislavy a do Bratislavy spolu 2 151 806 cestujúcich, čo predstavuje nárast až o 18 percent v porovnaní s rovnakým obdobím vlani. Vtedy za jedenásť mesiacov roka vybavilo letisko 1,82 milióna cestujúcich,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Bratislavské letisko predpokladá, že v tomto roku vybaví najviac pasažierov vo svojej histórii a prekoná desaťročný rekord z roku 2008, kedy ich počet dosiahol 2,2 milióna.

Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
Počet letov vyšší o dvanásť percent

„Počas jedenástich mesiacov roka sa na letisku v Bratislave uskutočnilo 28 590 letov (+12 %). Je to už viac odletov a príletov ako za celý rok 2017, kedy letisko zaznamenalo vyše 27-tisíc pohybov lietadiel. V samotnom novembri sa uskutočnilo 2 051 letov,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. „Najviac cestujúcich cestovalo od začiatku roka pravidelnými linkami do Londýna, Dublinu a Moskvy,“ dodala.

Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame