Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terminál na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
11. apríla 2017 18:21 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko Bratislava vybavilo v marci vyše 107 tisíc cestujúcich

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku v marci vzrástol medziročne o 3 % pričom počet pasažierov v uvedenom mesiaci bol najvyšší od roku 2009. Za prvý kvartál vybavilo najväčšie domáce letisko celkovo viac ako 298 tisíc cestujúcich.

Bratislavské letisko vybavilo v marci tohto roka na prílete a odlete spolu 107 595 cestujúcich, čo je medziročne o 3 % viac. Ide o najvyšší marcový počet pasažierov od roku 2009. Za prvý kvartál vybavilo najväčšie domáce letisko celkovo 298 170 cestujúcich, čo je rovnaký počet ako v tom istom období minulého roka.

„V prvom štvrťroku 2017 sa top destináciami z Bratislavy z hľadiska počtu vybavených cestujúcich stali Londýn- Stansted, Dublin, Moskva-Vnukovo, Miláno-Bergamo a Berlín,“ informoval v utorok generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Počet vybavených letov v prvom štvrťroku vzrástol o jedno percento

Letisko v marci zároveň vybavilo 2 030 letov – odletov a príletov, takže počet pohybov lietadiel vzrástol medziročne o 12 %. V prvom štvrťroku počet letov vzrástol o 1 % na 4 918. Objem leteckého nákladu v marci stúpol o 12 % na 2 131 ton a v prvej štvrtine roka o 6 % na 5 675 ton.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies