Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Osobný terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
10. júla 2017 16:38 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko Bratislava vybavilo v júni najviac cestujúcich za deväť rokov

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku v júni medziročne vzrástol o 12 % na 187 363, čo je najviac od roku 2008. V prvom polroku letisko vybavilo 735 795 pasažierov, keď ich počet oproti rovnakému obdobiu vlaňajška stúpol o 3 %.

BRATISLAVA 10. júla (SITA) – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v júni 187 363 cestujúcich, čo predstavuje medziročne nárast o 12 % a najvyšší počet od roku 2008. Zvýšenie počtu pasažierov súvisí s lepšie sa vyvíjajúcou dovolenkovou sezónou.

Ako letisková spoločnosť v pondelok informovala, v prvom polroku prešlo bránami bratislavského letiska 735 795 cestujúcich, keď ich množstvo oproti rovnakému obdobiu vlaňajška vzrástlo o 3 %.

V prvej polovici roka letelo najviac ľudí na pravidelných linkách spájajúcich Bratislavu s Londýnom, Dublinom, Moskvou, Milánom a Bruselom.

Očakávajú vyše pol milióna cestujúcich v letnej sezóne

„Predpokladáme, že letná sezóna bude v počte vybavených cestujúcich lepšia ako tá minuloročná, ktorú ovplyvnilo geopolitické dianie vo svete,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

„Očakávame, že počas letnej sezóny vybaví letisko viac ako päťstotisíc cestujúcich, čo bude predstavovať nárast až o 30 % v porovnaní s vlaňajšou letnou sezónou,“ uviedol.

V lete  je plánovaných dvetisíc charterových letov 

Cestovné kancelárie totiž naplánovali vyšší počet dovolenkových letov ako vlani – počas letnej sezóny je v pláne z Bratislavy približne dvetisíc dovolenkových charterových letov.

Viac letov ako minulý rok by malo smerovať do tureckej Antalye, egyptskej Hurghady či na Kapverdy a späť.

Nákladná preprava za polrok vzrástla o sedem percent

Bratislavské letisko v júni zároveň vybavilo 2 762 letov, o percento viac odletov a príletov ako v tom istom mesiaci vlani. V prvom polroku sa na letisku uskutočnilo 11 776 letov a ich počet medziročne klesol o percento.

Preprava leteckého nákladu v júni vzrástla rekordne o 22 % na 2 218 ton a v prvej polovici roka objem nákladnej dopravy stúpol o 7 % na 11 718 ton.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...