Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: bts.aero.
15. novembra 2017 18:06 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letisko Bratislava vybavilo 1,76 milióna cestujúcich, viac ako za celý minulý rok

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec očakáva, že vďaka lepšej dovolenkovej sezóne aj novým pravidelným linkám by celkový počet vybavených cestujúcich v tomto roku mal presiahnuť 1,9 milióna pasažierov, čo bude najviac za posledných deväť rokov.

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo od začiatku tohto roka do 14. novembra 1,759 milióna cestujúcich, čo je viac ako za celý minulý rok. Vlani prešlo letiskom na prílete a odlete spolu 1,757 milióna pasažierov, informovala v stredu letisková spoločnosť.

„Vďaka lepšej dovolenkovej sezóne aj novým pravidelným linkám by celkový počet vybavených cestujúcich v roku 2017 mal presiahnuť 1,9 milióna pasažierov, čo bude najvyšší počet cestujúcich za posledných deväť rokov,“ očakáva generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Letisko vybavilo v októbri 145 tisíc pasažierov. Foto: bts.sk.

Za desať mesiacov pribudlo deväť percent cestujúcich

Najvyšší počet cestujúcich vo svojej histórii vybavilo bratislavské letisko v roku 2008, a to 2 218 545. Dvojmiliónovú hranicu letisko prekonalo aj rok predtým, keď vybavilo 2 024 142 pasažierov.

Bratislavské letisko vybavilo v októbri 144 796 pasažierov, čo je o 8 % viac ako v tom istom mesiaci vlani. Za desať mesiacov dosiahol počet cestujúcich 1 702 359 pri medziročnom náraste o 9 %.

Počet pohybov lietadiel v októbri vzrástol o 22 % na 2 291 pohybov a za desať mesiacov letisko zaznamenalo 23 400 odletov a príletov, čo je o 5 % viac ako v tom istom období minulého roka. Nákladná letecká preprava v októbri dosiahla 2 436 ton a od začiatku roka do októbra 20 480 ton pri zvýšení o 10 %.

Päť nových pravidelných liniek v tomto roku

„Tento rok pribudli z Bratislavy nové pravidelné letecké linky do Klužu-Napoca v Rumunsku, Tuzly v Bosne a Hercegovine, Varšavy v Poľsku, do Sofie v Bulharsku (všetky Wizz Air) a do Bologne v Taliansku (Ryanair). V dovolenkovej sezóne zase vzrástol počet charterových cestujúcich o 34 percent,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame