Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Letisko Bratislava vybaví v deň summitu EÚ vyše sto letov

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave Foto: BTS

Zo 103 pohybov lietadiel, teda odletov a pristátí, plánovaných v piatok na bratislavskom letisku, tvorí 56 odletov a príletov pravidelných  a charterových letov. Vo štvrtok večer a v piatok dopoludnia pristálo na bratislavskom letisku v súvislosti so summitom lídrov krajín Európskej únie spolu dvadsať vládnych delegácií.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave plánuje v piatok 16. septembra, v deň summitu prezidentov a premiérov krajín Európskej únie, vybaviť spolu 103 pohybov lietadiel, teda odletov a pristátí. Z nich 56 tvoria odlety a prílety pravidelných a charterových letov.

Vo štvrtok večer a v piatok dopoludnia pristálo na bratislavskom letisku spolu dvadsať vládnych delegácií. Ako letisko informovalo, v piatok zaznamenalo bezproblémový priebeh vybavovacieho procesu štátne dôležitých letov a rovnako aj pravidelných a nepravidelných charterových letov.

Prílet vládnych delegácií neovplyvnil pravidelné a charterové lety

„Nezaznamenali sme žiaden prípad cestujúceho, ktorý by z dôvodu dopravných obmedzení zmeškal svoj let. Sme radi, že cestujúci boli disciplinovaní a vypočuli našu výzvu, aby sa na odlety dostavili s dostatočným časovým predstihom,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

„Prílet vládnych delegácií neovplyvnil prevádzku pravidelných a charterových letov. Všetky odlety a prílety sú vybavované podľa platného letového poriadku,“ potvrdil Trhlík.

Na bratislavskom letisku pristáli vďaka vládnym delegáciám napríklad lietadlá typu C27 07 (Lithuanian Air Force), Airbus A319 (German Air Force), GLF 5 (Swedish Air Force) a mnohé iné.

Počet cestujúcich za osem mesiacov vzrástol o 13 percent

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za osem mesiacov tohto roka 1 230 106 cestujúcich, čo predstavuje medziročne nárast o 13 %.

Počet pasažierov v auguste, napriek nepriaznivej geopolitickej situácii, ktorá ovplyvňovala dovolenkovú sezónu, dosiahol 254 659. „Je to najlepší augustový výsledok za posledných sedem rokov. Zároveň o 3 % vyšší v porovnaní s augustom 2015,“ uviedol Trhlík.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...