Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Nasa Doprava
  • Letectvo
  • Letisko Bratislava sa udržalo v desiatke najlepších letísk východnej Európy

Letisko Bratislava sa udržalo v desiatke najlepších letísk východnej Európy

Bratislavské letisko vybavilo v prvom kvartáli tohto roku takmer tristotisíc cestujúcich, rovnako ako vlani v tom istom období. Foto: Letisko Bratislava

Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné domáce umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy a obsadilo v nej ôsme miesto. Vyplýva to z celosvetovej ankety letísk Skytrax – World Airport Awards, ktorej výsledky oznámili v Amsterdame.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa štvrtý rok po sebe umiestnilo medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy. Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné domáce umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy a obsadilo v nej ôsme miesto. Ako v stredu informovalo bratislavské letisko, vyplýva to z celosvetovej ankety letísk Skytrax – World Airport Awards, ktorej výsledky oznámili v utorok večer v holandskom Amsterdame.

„Veľmi nás teší, že v najprestížnejšej ankete letísk sveta považujú cestujúci už niekoľko rokov po sebe za jedno z najlepších letísk východoeurópskeho regiónu aj bratislavské letisko, ktorému odovzdali svoj hlas,“ reagoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Finančná situácia neumožňuje investovať do rozvoja letiska podľa predstáv

Ôsme miesto považujeme za pekný výsledok. Teší nás o to viac, že sme ho dosiahli vo finančnej situácii, ktorá nám neumožňuje investovať do rozvoja tak, ako by sme si priali. Napriek tomu sa nám darí neustále zlepšovať naše služby, ktoré cestujúci ocenili tým, že nám dali v obrovskej konkurencii ostatných letísk svoj hlas,“ dodal Trhlík.

Do ankety najlepších letísk sveta – Skytrax – sa zapojilo celosvetovo 13,82 milióna cestujúcich 105 národností. Dotazníky vypĺňali návštevníci letísk od júla 2016 do februára 2017 na portáli www.worldairportsurvey.com, kde hodnotili 550 letísk po celom svete. Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola. Ocenenie World Airport Awards je známe aj pod názvom Passengers Choice Awards.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. marca 2017Zdroj NasaDoprava.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...