Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na letiskách v Berlíne sa opäť štrajkuje

Pozemní zamestnanci letísk v Berlíne v pondelok vstúpili do nového štrajku. Ilustračné foto: Pixabay.com

Celodenný štrajk na letiskách Berlín-Tegel a Berlín-Schönefeld si vyžiadal zrušenie niekoľkých stoviek letov. Podobný jednodňový štrajk sa uskutočnil už v piatok. 

Pozemní zamestnanci letísk v Berlíne v pondelok vstúpili do nového štrajku. Rozhodnutie zopakovať protestnú akciou oznámil v nedeľu odborový zväz ver.di po tom, čo vedenie letísk v rokovaniach o mzdovej dohode nepredložilo novú ponuku. Štrajk začal o 4:00 SEČ a potrvá do utorka 5:00 SEČ.

Na rušnejšom letisku Berlín-Tegel si štrajk vyžiada zrušenie 448 letov a na letisku Berlín-Schönefeld ďalších 194. Zamestnanci na berlínskych letiskách do podobného jednodňového štrajku vstúpili už v piatok.

Odborové združenie ver.di zastupuje približne dvetisíc letiskových zamestnancov. Protestnými akciami sa odbory snažia vyvinúť väčší tlak na vedenie letísk a pre zamestnancov vyjednať vyššie platy. Za presadenie svojich požiadaviek zamestnanci berlínskych letísk štrajkovali už vo februári.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. marca 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...