Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pozemní zamestnanci letísk v Berlíne v pondelok vstúpili do nového štrajku. Ilustračné foto: Pixabay.com
13. marca 2017 12:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Na letiskách v Berlíne sa opäť štrajkuje

Celodenný štrajk na letiskách Berlín-Tegel a Berlín-Schönefeld si vyžiadal zrušenie niekoľkých stoviek letov. Podobný jednodňový štrajk sa uskutočnil už v piatok. 

Pozemní zamestnanci letísk v Berlíne v pondelok vstúpili do nového štrajku. Rozhodnutie zopakovať protestnú akciou oznámil v nedeľu odborový zväz ver.di po tom, čo vedenie letísk v rokovaniach o mzdovej dohode nepredložilo novú ponuku. Štrajk začal o 4:00 SEČ a potrvá do utorka 5:00 SEČ.

Na rušnejšom letisku Berlín-Tegel si štrajk vyžiada zrušenie 448 letov a na letisku Berlín-Schönefeld ďalších 194. Zamestnanci na berlínskych letiskách do podobného jednodňového štrajku vstúpili už v piatok.

Odborové združenie ver.di zastupuje približne dvetisíc letiskových zamestnancov. Protestnými akciami sa odbory snažia vyvinúť väčší tlak na vedenie letísk a pre zamestnancov vyjednať vyššie platy. Za presadenie svojich požiadaviek zamestnanci berlínskych letísk štrajkovali už vo februári.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...