Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tisíce cestujúcich v Európe môžu uviaznuť na letiskách v dôsledku bankrotu rakúskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Niki, ktorá vo štvrtok ukončila svoju činnosť. Foto: SITA/AP.
14. decembra 2017 11:51 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letecký prepravca Niki ukončil lety, postihnúť to môže tisíce pasažierov

Nádeje na rýchlu záchranu leteckého prepravcu, ktorý je dcérou zbankrotovanej spoločnosti Air Berlin, sa stratili v stredu, keď Lufthansa stiahla ponuku na prevzatie firmy Niki.

VIEDEŇ 14. decembra (SITA, AP) – Tisíce cestujúcich v Európe môžu uviaznuť na letiskách v dôsledku bankrotu rakúskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Niki, ktorá vo štvrtok ukončila svoju činnosť. Nádeje na rýchlu záchranu prepravcu Niku, ktorý je dcérou zbankrotovanej spoločnosti Air Berlin, sa totiž stratili v stredu, keď Lufthansa stiahla ponuku na prevzatie firmy Niki. Dôvodom bolo to, že s akvizíciou nesúhlasila Európska komisia.

Niekoľko iných leteckých spoločností ponúklo prepravu cestujúcich do Nemecka, Rakúska a Švajčiarska za malý poplatok. Foto: flyniki.com.

Pasažieri Niki by mali kontaktovať cestovné kancelárie

Firma Niki na svojej internetovej stránke zverejnila oznam, v ktorom uviedla, že pasažieri by mali kontaktovať svoje cestovné kancelárie, ak je to možné. Spoločnosť zároveň informovala, že niekoľko iných leteckých spoločností ponúklo prepravu cestujúcich do Nemecka, Rakúska a Švajčiarska za malý poplatok.

akúsky minister dopravy uviedol, že v najbližších dvoch týždňoch sa môže bankrot Niki dotknúť do 10 tis. pasažierov. Zakladateľ spoločnosti, bývalý pretekár Formuly 1 Niki Lauda, prejavil záujem o spätné odkúpenie firmy.

Zakladateľ spoločnosti, bývalý pretekár Formuly 1 Niki Lauda (na snímke), prejavil záujem o spätné odkúpenie firmy. Foto: flyniki.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame