Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
19. decembra 2017 18:05 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letecké spoločnosti pridali počas sviatkov do Bratislavy a späť 52 letov

Ide o lety na ôsmich pravidelných linkách spájajúcich Bratislavu s mestami Moskva, Kyjev, Atény, Dublin, Miláno, Manchester, Londýn a Varšava.

BRATISLAVA 19. decembra (SITA) – Letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú pravidelné linky z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, v sviatočnom období od 18. decembra 2017 do 14. januára 2018 pridali spolu 52 letov, vrátane odletov a príletov. Ide o lety na ôsmich pravidelných linkách spájajúcich Bratislavu s mestami Moskva, Kyjev, Atény, Dublin, Miláno, Manchester, Londýn a Varšava. Informovalo o tom v utorok bratislavské letisko.

Najviac letov pridali aerolínie Pobeda a Ryanair

Najviac, dvadsaťšesť letov (trinásť príletov aj odletov), pridali ruské aerolínie Pobeda na linke z moskovského letiska Vnukovo do Bratislavy a späť. „Nad rámec pravidelných týždenných frekvencií pridala lety aj spoločnosť Wizz Air, a to do Kyjeva (dve rotácie – dva prílety, dva odlety) a Varšavy (dva lety – jeden prílet a jeden odlet),“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

„Viac frekvencií vo vianočnom období doplnila do letového poriadku aj letecká spoločnosť Ryanair, a to do destinácií Atény (šesť letov), Manchester, Dublin, Miláno – Bergamo (všetky po štyri lety), Londýn – Stansted (dva lety) a spiatočne,“ uviedla.

Ilustračné foto: SITA/Diana Černáková.

Posledné lety na Štedrý deň a Silvestra budú skôr

Letecké spoločnosti už pri tvorbe svojich zimných letových poriadkov rátajú so zvýšeným záujmom cestujúcich o lety počas vianočných a novoročných sviatkov, preto lety nad rámec pravidelných frekvencií plánujú spravidla s niekoľkomesačným predstihom.

„Aby boli cestujúci na Štedrý deň čo najskôr so svojimi blízkymi, aj tento rok sú všetky lety z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave naplánované počas Štedrého dňa do 16. hodiny, na Silvestra do 17:30. Na predvianočné cesty domov môžu cestujúci využiť aj priame pravidelné letecké spojenie medzi Bratislavou a Košicami od Českých aerolínií, ktoré trvá približne hodinu,“ dodala Ševčíková.

Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Foto: bts.aero.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame