Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
19. decembra 2016 17:07 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letecké spoločnosti pridali 26 letov do Bratislavy a späť

Letecké spoločnosti zároveň počas Vianoc naplánovali svoje lety do Bratislavy a späť v dopoludňajších hodinách tak, aby sa mohli cestujúci dostať domov na sviatky včas. Spolu dvadsať letov (desať príletov, desať odletov) pridala letecká spoločnosť Ryanair.

Letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, pridali v období pred a po Vianociach od 18. decembra do 7. januára 2017 spolu 26 letov, teda odletov aj príletov. Zároveň sú počas Vianoc lety naplánované v dopoludňajších hodinách tak, aby sa mohli cestujúci dostať domov na sviatky včas.

Ako v pondelok informovalo letisko, letecké spoločnosti už pri tvorbe svojich zimných letových poriadkov rátajú so zvýšeným záujmom cestujúcich o lety počas vianočných sviatkov a nového roku.

Ryanair pridal dvadsať letov, Pobeda dva a flydubai štyri

„Spolu dvadsať letov (desať príletov, desať odletov) pridala letecká spoločnosť Ryanair, a to z destinácií Londýn-Stansted a spiatočne (dve pridané rotácie letov), a tiež prílety z miest Manchester, Atény, Madrid, Birmingham, Dublin, Miláno a Niš a odlety do týchto miest nad rámec pravidelných týždenných frekvencií,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letecká spoločnosť Pobeda pridala dva lety (jeden odlet, jeden prílet) z Moskvy (letisko Vnukovo) a späť. Aerolínie flydubai pridali štyri lety (dva odlety, dva prílety) do Dubaja a spiatočne.

Lety na Štedrý deň a Silvestra sú naplánované skôr

„Aby boli cestujúci čo najskôr doma so svojou rodinou, aj tento rok sú všetky lety z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave naplánované počas Štedrého dňa do 17:45 – posledný odlet do Moskvy, pričom počas prvého sviatku vianočného nenaplánovala žiadna letecká spoločnosť pravidelný odlet z Bratislavy,“ uviedla Ševčíková.

Rovnako sú v dopoludňajších hodinách naplánované aj lety 31. decembra, kedy sa posledný odlet uskutoční o 13:35 do Dubaja a posledný prílet z Atén o 17:35.

„V rámci vnútroštátnych letov možno využiť rýchle letecké spojenie medzi dvoma najväčšími slovenskými mestami na trase Bratislava – Košice a spiatočne, ktoré zabezpečuje spoločnosť České aerolínie s frekvenciou osemkrát týždenne. Cestujúci sa tak na opačný koniec Slovenska dostanú už približne za hodinu,“ dodala Ševčíková.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies