Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letecké firmy v USA vyplatia vďaka daňovej reforme zamestnancom odmeny. Foto: alaskaair.com.
7. januára 2018 15:16 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Letecké firmy v USA vyplatia vďaka daňovej reforme zamestnancom odmeny

V reakcii na to, že americké korporátne dane sa znižujú na 21 % z úrovne 35 %, pracovníci leteckých prepravcov Alaska Airlines, JetBlue Airways, American Airlines a Southwest Airlines dostanú odmenu v sume 1 000 USD.

NEW YORK 7. januára (SITA, AP) – Piata najväčšia americká letecká spoločnosť Alaska Airlines a JetBlue Airways, ktorá je šiestym najväčším leteckým prepravcom v krajine, vyplatia zamestnancom odmeny v reakcii na to, že v USA prijali novú daňovú legislatívu. Obe firmy uviedli, že každý zamestnanec dostane odmenu v sume 1 000 USD. Daňová reforma v USA znamená, že korporátne dane sa znižujú na 21 percent z úrovne 35 percent.

Môžu si odrátať výdavky, napríklad, na nové lietadlá

Nový zákon zároveň leteckým firmám umožňuje ihneď si odrátať kapitálové výdavky, napríklad výdavky na nákup nových lietadiel. Generálny riaditeľ Alaska Airlines Brad Tilden na sociálnych sieťach uviedol, že nový zákon umožní jeho firme investovať a stať sa väčšou a silnejšou.

Letecké firmy American Airlines a Southwest Airlines vyplatenie odmien v sume 1 000 USD pre každého pracovníka oznámili ešte v utorok, čím sa so zamestnancami podelia o časť ziskov vyplývajúcich z daňovej reformy. Spoločnosť American Airlines uviedla, že zamestnanci bonusy dostanú v priebehu prvého kvartálu, prepravca Southwest Airlines odmeny vyplatí už v pondelok.

(1 EUR = 1,2045 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame