Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná diaľničná spoločnosť spracovala návrh technického riešenia na opätovné sprevádzkovanie križovatky Fričovce pri Prešove na diaľnici D1. Na snímke zjazd z D1 na križovatke Fričovce. Foto: ndsas.sk.
16. novembra 2017 18:09 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Križovatku Fričovce na diaľnici D1 opäť sprístupnia motoristom

Národná diaľničná spoločnosť pripravila návrh technického riešenia na opätovné sprevádzkovanie križovatky Fričovce pri Prešove na diaľnici D1 a požiadala ministerstvo dopravy a výstavby o udelenie výnimky.

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) spracovala návrh technického riešenia na opätovné sprevádzkovanie križovatky Fričovce pri Prešove na diaľnici D1. Zároveň požiadala Ministerstvo dopravy a výstavby SR o udelenie výnimky na toto technické riešenie.

„Pripojenie diaľnice v križovatke Fričovce bolo navrhnuté ako dočasné, do momentu zrealizovania a sprístupnenia úseku D1 Fričovce – Svinia. Z dôvodu lepšej dostupnosti však NDS požiadala ministerstvo dopravy a výstavby o udelenie výnimky,“ informovala vo štvrtok hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Dočasné riešenie na dva roky, platiť ma od mája 2018

Dočasné riešenie je plánované na dva roky, pričom časové obmedzenie v tomto prípade vydalo k výnimke Prezídium Policajného zboru SR. Diaľničiari predpokladajú začiatok realizácie dočasného riešenia v máji budúceho roka.

Úsek D1 Fričovce – Svinia. Foto: ndsas.sk.

Najvyššia dovolená rýchlosť sa musí znížiť na 100 km za hodinu

„Ide o zmenu normou stanovenej šírky jazdných pruhov v oboch jazdných pásoch diaľnice v mieste pripojenia prídavných pruhov križovatky Fričovce na diaľnicu D1, ako aj zmenu šírky zaraďovacieho a odbočovacieho pruhu z požadovaných tri a pol metra na tri metre,“ priblížila Michalová.

„Podmienkou udelenia výnimky je zníženie najvyššej dovolenej rýchlosti na 100 kilometrov za hodinu a zabezpečenie nepretržitého kamerového dohľadu v tomto úseku,“ dodala hovorkyňa NDS.

Hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová. Foto: ndsas.sk.

Predĺženie uzávery na križovatke Ťahanovce na R4 nebolo potrebné

Diaľničiari zároveň oznámili, že predĺženie čiastočnej uzávery vetvy rýchlostnej cesty R4 v časti mimoúrovňovej križovatky Ťahanovce v Košiciach nakoniec potrebné nie je. Zhotoviteľ výmeny mostných záverov stihol všetky práce v pôvodnom termíne do 15. novembra. Premávka v uvedenom úseku bola pre motoristov obmedzená od 10. októbra a potrebná bola obchádzka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame