Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2017 13:57 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Križovatka Blatné na D1 je v smere Trnava – Bratislava plne prejazdná

Národná diaľničná spoločnosť v piatok začína s presmerovávaním dopravy na križovatke Blatné aj v smere Bratislava – Trnava. Doprava bude počas víkendu vedená minimálne v dvoch jazdných pruhoch, a to z dôvodu maľovania vodorovného dopravného značenia.

BRATISLAVA 24. novembra (SITA) – Križovatka Blatné na diaľnici D1 pri Senci je v smere z Trnavy do Bratislavy už plne prejazdná. Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v piatok začína s presmerovávaním dopravy aj v smere Bratislava – Trnava.

„Doprava bude počas víkendu vedená minimálne v dvoch jazdných pruhoch, a to z dôvodu maľovania vodorovného dopravného značenia,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Ako posledné sa budú spúšťať južné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu od Senca a Blatného na Trnavu.

Prejazdná bez obmedzení by mala byť v pondelok

Križovatka Blatné by mala byť prejazdná bez obmedzení v pondelok 27. novembra. „V prípade priaznivého počasia je možný aj skorší termín kompletného otvorenia križovatky,“ uviedla Michalová s tým, že o aktuálnom stave budú informovať.

Postupné sprejazdňovanie križovatky Blatné začalo vo štvrtok. Foto: NDS.

Postupné sprejazdňovanie križovatky začalo vo štvrtok

NDS začala s postupným sprejazdňovaním križovatky Blatné vo štvrtok dopoludnia. Je to o mesiac skôr, ako predpokladal pôvodný plán výstavby. „Vo štvrtok sme začali postupne presmerovávať dopravu v smere z Trnavy do Bratislavy do dvoch jazdných pruhov. Spustili sa aj severné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu zo Senca a Blatného na Bratislavu,“ priblížila Michalová.

V noci sa doprava v tomto smere presmerovala už do troch jazdných pruhov. „Odstránili sme tiež dočasné oceľové zvodidlá a začali s maľovaním vodorovného dopravného značenia,“ dodala.

Križovatka mala byť hotová pôvodne koncom roka

Rekonštrukcia križovatky Blatné mala byť pôvodne hotová koncom tohto roka. Zhotoviteľom stavby je od apríla minulého roka združenie spoločností Eurovia SK, a. s., Košice (vedúci člen) a Doprastav, a. s., Bratislava. Stavbu sa zaviazali zrealizovať za zmluvnú cenu 23,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (27,96 mil. eur vrátane dane) počas 608 dní, teda zhruba za dvadsať mesiacov. NDS financuje rekonštrukciu križovatky Blatné zo štátneho rozpočtu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame