Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V kraji pribudnú nové cyklotrasy, kraj vyberá dodávateľa

SITA/Diana Černáková

V závere roka 2015 mala sieť cykloturistických trás v Nitrianskom samosprávnom kraji dĺžku 1 045 kilometrov, no samostatných dopravných cyklochodníkov bolo menej ako 20 kilometrov.

V Nitrianskom kraji by mali v najbližších rokoch pribudnúť stovky kilometrov cyklotrás. Vyznačovať by sa mali už tento rok. Momentálne vyberá Nitriansky samosprávny kraj (NSK) verejnou súťažou dodávateľskú firmu. Predpokladaná hodnota zákazky je 148 828 eur bez DPH.

„Verejné obstarávanie na vytýčenie, vyznačenie a obnovu cykloturistických trás v NSK v rokoch 2016 – 2018 bolo vyhlásené 30. júna. Momentálne je v štádiu vyhodnocovania ponúk,“ informovala hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová. Cyklotrasy majú byť podľa súťažných podkladov hotové najneskôr do 15. novembra 2018.

Už tento rok by sa po uzavretí zmluvy s víťazom súťaže mala začať výroba prvkov cykloznačenia, obnova existujúcich trás a vyznačenie nových. Práce budú zahŕňať aj údržbu a kosenie hrádzí na vážskej a ponitrianskej cyklomagistrále. V závere roka 2015 mala sieť cykloturistických trás v NSK dĺžku 1 045 kilometrov, no samostatných dopravných cyklochodníkov bolo menej ako 20 kilometrov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. augusta 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...