Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DPMK
Električka Dopravného podniku mesta Košice. Foto: dpmk.sk.
31. marca 2019 17:25 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Košický dopravný podnik vylúči pre údržbu električkovú dopravu do U.S. Steel Košice

Od pondelka začne aj výmena stožiara verejného osvetlenia v križovatke Palackého – Jantárová. 

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) v najbližších dňoch vylúči električkovú dopravu z električkovej rýchlodráhy do U.S. Steel Košice. Dôvodom je pravidelná technická a technologická údržba. V najbližších týždňoch dopravný podnik vymení aj stožiar verejného osvetlenia v križovatke Palackého – Jantárová.

Ako agentúru SITA informovala Antónia Dešková z referátu marketingu, reklamy a PR Dopravného podniku mesta Košice, v termíne od pondelka 1. apríla do soboty 6. apríla a tiež od 8. do 13. apríla bude z dôvodu pravidelnej technickej a technologickej údržby vylúčená električková doprava z rýchlodráhy v úseku kruhový objazd Moldavská – OC Optima – Vstupný areál U.S. Steel Košice.

Pracovné dni a soboty

Výluka sa týka pracovných dní v čase od 08:00 do 13:00 a počas sobôt v čase od 06:00 do 13:00. „Rozvoz zamestnancov po nočnej zmene z U.S. Steel-u ešte zabezpečia električky. V uvedených časoch budú električkové linky R1, R6, R7 v plnom rozsahu nahradené autobusmi, ktoré zastavia na najbližšej autobusovej zastávke,“ uviedla Dešková. Vysokoškolské spoje linky R4 premávajúce medzi OC Optima a Technickou univerzitou budú zabezpečovať električky.

DPMK - električky
Električková doprava v Košiciach. Foto: SITA/Viktor Zamborský.

Stožiar je skorodovaný

Ohradením staveniska a vypnutím trolejového vedenia začne DPMK od pondelka 1. apríla aj s výmenou stožiaru verejného osvetlenia v križovatke Palackého – Jantárová. „Stožiar je skorodovaný a jeho výmena je nutná z bezpečnostných dôvodov,“ vysvetlila Dešková.

Dodala, že vzhľadom na charakter okolia, budú výkopové práce vykonávané ručne, iba za pomoci kompresora. „Počas prác bude priestor v križovatke ohradený prenosným oplotením v nevyhnutnom rozsahu, aby nedošlo k obmedzeniu prístupu na priechody pre chodcov,“ uviedla.

DPMK - električky
Foto SITA/Jozef Jarošík.

Práce do konca apríla

K obmedzeniu samotnej premávky v križovatke Palackého – Jantárova príde iba v dvoch prípadoch. Pri demontáži osvetľovacieho stožiara v 14. týždni a pri betonáži základu a uloženiu púzdra pre nový stožiar v 15. týždni.

„Práce bude dodávateľská firma vykonávať v neskorších večerných hodinách, aby sa premávka v križovatke obmedzila čo najmenej. Použité vozidlá budú mať zapnuté výstražné osvetlenie a okolo nich budú rozostavané ochranné kužele,“ informovala Dešková s tým, že predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je koniec apríla.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame