Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Areál košického letiska. Foto: Letisko Košice
27. októbra 2016 12:08 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Košíc sa bude pravidelne lietať do deviatich destinácií

Nový zimný letový poriadok na sezónu 2016/2017 vstúpi do platnosti 30. októbra.

Spoločnosť Letisko Košice predstavila nový zimný letový poriadok na sezónu 2016 / 2017, ktorý vstúpi do platnosti 30. októbra. Z Košíc sa bude na pravidelných linkách lietať do deviatich destinácií. Podľa vyjadrení firmy je to zatiaľ najviac v histórii letiska Košice.

Avšak z Košíc je teraz dostupných vyše päťsto destinácií, a to na palube štyroch sieťových dopravcov cez ich uzlové letiská Viedeň, Praha, Varšava a Istanbul. Ide o Austrian Airlines, České aerolínie, poľské aerolínie LOT a Turkish Airlines.

Letecká dostupnosť východného Slovenska ešte nebola na takej úrovni

Ako povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej, letecká dostupnosť východného Slovenska nikdy nebola na takej vysokej úrovni ako teraz. “Samozrejme vidíme potenciál aj na viacerých priamych leteckých spojeniach a pracujeme na nich,” skonštatoval Tmej.

V zimnom letovom poriadku bude košické letisko ponúkať tieto destinácie – Viedeň, Bratislava, Praha, Kyjev, Londýn Luton, Doncaster Sheffield, Bristol, Varšava a Istanbul.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla 1. mája 2004. Po ukončení privatizačného procesu v roku 2006 prevzalo 66 % akcií spoločnosti Letisko Viedeň, zvyšných 34 % patrí štátu v správe ministerstva dopravy. Spoločnosť má základné imanie 31,14 mil. eur. Nový terminál letiska, s ktorého výstavbou sa začalo v roku 2001, bol otvorený v roku 2004.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies