Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Z Košíc sa bude pravidelne lietať do deviatich destinácií

Areál košického letiska. Foto: Letisko Košice

Nový zimný letový poriadok na sezónu 2016/2017 vstúpi do platnosti 30. októbra.

Spoločnosť Letisko Košice predstavila nový zimný letový poriadok na sezónu 2016 / 2017, ktorý vstúpi do platnosti 30. októbra. Z Košíc sa bude na pravidelných linkách lietať do deviatich destinácií. Podľa vyjadrení firmy je to zatiaľ najviac v histórii letiska Košice.

Avšak z Košíc je teraz dostupných vyše päťsto destinácií, a to na palube štyroch sieťových dopravcov cez ich uzlové letiská Viedeň, Praha, Varšava a Istanbul. Ide o Austrian Airlines, České aerolínie, poľské aerolínie LOT a Turkish Airlines.

Letecká dostupnosť východného Slovenska ešte nebola na takej úrovni

Ako povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej, letecká dostupnosť východného Slovenska nikdy nebola na takej vysokej úrovni ako teraz. “Samozrejme vidíme potenciál aj na viacerých priamych leteckých spojeniach a pracujeme na nich,” skonštatoval Tmej.

V zimnom letovom poriadku bude košické letisko ponúkať tieto destinácie – Viedeň, Bratislava, Praha, Kyjev, Londýn Luton, Doncaster Sheffield, Bristol, Varšava a Istanbul.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla 1. mája 2004. Po ukončení privatizačného procesu v roku 2006 prevzalo 66 % akcií spoločnosti Letisko Viedeň, zvyšných 34 % patrí štátu v správe ministerstva dopravy. Spoločnosť má základné imanie 31,14 mil. eur. Nový terminál letiska, s ktorého výstavbou sa začalo v roku 2001, bol otvorený v roku 2004.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. októbra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...