Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
D4
D4 Ivanka, sever - Rača | Foto: D4R7 Construction
16. mája 2019 17:50 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Kontaminácia ohrozujúca zdravie sa podľa rezortu dopravy pri výstavbe D4R7 nepotvrdila

Materiály v násypoch však neboli v poriadku, ministerstvo to chce ďalej skúmať

Zemina v násypoch budovanej diaľnice D4R7 neohrozuje zdravie ľudí. Podľa ministerstva dopravy a výstavby to potvrdili testy. Zároveň však potvrdzujú použitie materiálov v rozpore so stavebnými predpismi.

„Aby bolo možné tieto výsledky potvrdiť s definitívnou platnosťou, a zároveň aby bolo možné určiť rozsah problému, je nutné urobiť dodatočné odbery vzoriek a ďalšie testy, s ktorými sa začne hneď zajtra,“ informovala vo štvrtok hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Dodatočné testy

Podľa ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka napriek tomu, že sa nepotvrdilo ohrozenie zdravia ľudí alebo vodných živočíchov, sa bude situácia ešte dôkladnejšie preverovať. „Ak sa potvrdia podozrenia, ktoré máme, že materiál použitý v násypoch nebol ten, čo je dovolený, bude ho musieť koncesionár na vlastné náklady odniesť a použiť nový,“ dodal.

Okrem podrobnejších testov iniciuje rezort dopravy aj kontroly Inšpekcie ministerstva životného prostredia a Štátneho stavebného dozoru. Bude tiež úzko spolupracovať s políciou, ktorá sa týmito podozreniami tiež zaoberá.

Po dokončení dodatočných testov bude podľa rezortu možné zverejniť hodnotiacu správu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame