Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Katar zvyšuje podiel v materskej firme British Airways

Pixabay.com

Podiel v IAG, ktorá je materskou firmou British Airways, zvýšila Qatar Airways na úroveň 20,01 percenta z predchádzajúcej úrovne 15,67 percenta. 

Letecká spoločnosť Qatar Airways zvýšila svoj podiel v leteckej firme IAG, ktorá je materskou spoločnosťou British Airways a španielskeho leteckého prepravcu Iberia. Teraz je Qatar Airways vlastníkom viac ako jednej pätiny IAG. Katarská štátna letecká spoločnosť v pondelok informovala, že svoj podiel minulý týždeň vo štvrtok zvýšila na úroveň 20,01 percenta z predchádzajúcej úrovne 15,67 percenta.

Qatar Airways neuviedla, koľko za dodatočný podiel zaplatila, ale konštatovala, že terajšia trhová hodnota IAG poskytla „atraktívnu príležitosť“. Hodnota akcií IAG prudko oslabila po tom, ako Veľká Británia v referende odhlasovala svoj odchod z Európskej únie. V piatok bola uzatváracia hodnota akcií IAG na londýnskej burze na úrovni 4,06 britskej libry (GBP) za kus. Qatar Airways uviedla, že jej záujem o IAG je „čisto finančný“ a odzrkadľuje silu komerčných a strategických vzťahov medzi firmami.

Firma IAG za január až jún tohto roka dosiahla prevádzkový zisk pred zohľadnením jednorazových položiek v sume 710 mil. eur, čo bolo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zlepšenie o 155 mil . eur. Jej dcérska spoločnosť British Airways v prvom polroku tohto roka dosiahla zisk pred zohľadnením jednorazových položiek v objeme 631 mil. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška bol na úrovni 488 mil. eur.

(1 EUR = 0,84400 GBP)

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 1. augusta 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...