Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľnice
Ilustračné foto: pixabay.com.
18. apríla 2019 11:50 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Kamióny dostali výnimku na dojazd cez sviatky

Prezídium Policajného zboru povolilo všeobecnú výnimku na dojazd pre nákladné vozidla, a to na piatok 19. apríla a pondelok 22. apríla.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky, je na území Slovenska.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajti budú aj napriek tejto výnimke oprávnení zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy.

Zákaz jazdy na určených cestách

Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách.

Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

Cesty
Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame