Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Kamennom námestí v Bratislave bude dočasná zastávka električky

Pod Manderlákom, v časti medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice, v Bratislave budúci rok na jar pribudne nová električková zastávka. Do vybudovania trvalej zastávky vyznačí mesto dve dočasné zastávky MHD, na Námestí SNP pred Starou Tržžnicou a priamo oproti súčasnej zastávke električky na Kamennom námestí. S vyznačovaním dočasnej zástavky na Kamennom námestí (na snímke) sa užž začalo. Obe zástavky by mali by hotové počas septembra. SITA/Hlavné mesto SR Bratislava

Zastávka bude fungovať do času vybudovania trvalej zastávky pod Manderlákom medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice na jar budúceho roku.

Na Kamennom námestí pribudne od pondelka dočasná električková zastávka, ktorú budú môcť využívať cestujúci električkovej linky č. 3 v smere do Petržalky. Ako dnes informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu, fungovať bude do času vybudovania trvalej zastávky pod Manderlákom, medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice, na jar budúceho roka.

Dočasná električková zastávka je v týchto dňoch už vyznačená priamo oproti súčasnej na Kamennom námestí v opačnom smere. Druhá dočasná zastávka mestskej hromadnej dopravy bude na Námestí SNP pred Starou Tržnicou a pre cestujúcich bude k dispozícii v priebehu septembra. Umiestnenie dočasných zastávok schválil Krajský dopravný inšpektorát policajného zboru Bratislava.

Trvalá zastávka pred Manderlákom bude mať 34 metrov a bude taká, ako je zastávka Blumentál na Floriánskom námestí. Náklady na jej vybudovanie mesto odhaduje na približne 200-tisíc eur. Zastávku bude slúžiť ako prestupový uzol pre linky električiek z Hlavnej stanice a z Rače v nadväznosti na vybudovanú električkovú trať v Petržalke.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. augusta 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...