Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V júni sa na mýte vybralo necelých 18 miliónov eur

Vplyv dostupnosti diaľnice na mieru nezamestnanosti je podľa Inštitútu finančnej politiky meraný dostupnosťou súvislej diaľničnej siete do tridsať minút od okresného mesta v porovnaní s okresmi, kde je najbližší diaľničný privádzač vzdialený viac ako tridsať minút. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Za celý prvý polrok predstavoval výber mýta na Slovenských cestách bezmála 100 miliónov eur, keď medziročne stúpol o 3,5 %.

BRATISLAVA 17. júla (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť vybrala v júni na diaľničnom mýte 17,9 mil. eur. Za celý prvý polrok tak komplexná služba elektronického výberu mýta zabezpečila pre NDS 99,6 mil. eur, čo bolo v medziročnom porovnaní o 3,5 % viac. Informuje o tom spoločnosť SkyToll.

V júni sa za využívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest vybralo 11,9 mil. eur. Na vymedzených úsekoch ciest I. triedy predstavoval júnový výber 6 mil. eur.Za celý druhý štvrťrok dosiahol výber mýta na diaľniciach a rýchlostných cestách 34,4 mil. eur, na cestách I. triedy sa za rovnaké obdobie vybralo 17,4 mil. eur.

Zahraniční prepravcovia využívali 73 percent palubných jednotiek

Z celkovej sumy mýta vybraného v júni zaplatili prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia 43,9 %.

V elektronickom mýtnom systéme bolo k 30. júnu tohto roka zaregistrovaných 269 762 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 1 982 kusov. Z celkového počtu registrovaných palubných jednotiek 73,1 % využívali vozidlá zo zahraničia.

V júni využívalo vymedzené úseky ciest denne v priemere 41 175 vozidiel, čo je proti máju viac o 1 413. Od začiatku roku získalo nárok na zľavu z ceny mýta 19 374 vozidiel, z nich 15 998 je zo Slovenska.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 17. júla 2017Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...