Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pixabay.com
27. júla 2016 14:56 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Jadrový zisk Air France-KLM v druhom kvartáli posilnil

Zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi, čiže jadrový zisk firmy za apríl až jún stúpol o 171 mil. eur na 728 mil. eur, tržby však oslabili o 5,2 percenta na sumu 6,22 mld. eur. 

Francúzsko-holandská letecká spoločnosť Air France-KLM v druhom štvrťroku evidovala pokles tržieb o 5,2 percenta na sumu 6,22 mld. eur. Zníženie tržieb na porovnateľnom základe bolo o 3,7 %. Spoločnosť ďalej uviedla, že jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), čiže jadrový zisk, za apríl až jún stúpol o 171 mil. eur na 728 mil. eur. Rast na porovnateľnom základe bol o 211 mil. eur.

Prevádzkový zisk leteckého prepravcu v druhom kvartáli posilnil o 138 mil. eur na 317 mil. eur, pričom rast na porovnateľnom základe bol o 183 mil. eur. Vývoj na devízovom trhu počas apríla až júna tržby firmy znížil o 104 mil. eur. Hlavným dôvodom bolo to, že okrem dolára iné meny voči euru oslabili. Celkové prevádzkové náklady Air France-KLM medziročne klesli o 7,5 %. Náklady bez zohľadnenia výdavkov na palivá však o 0,3 % stúpli.

Výhľad firmy na celý rok 2016 poškodzuje štrajk palubného personálu počas kulminácie letnej dovolenkovej sezóny. Spoločnosť Air-France-KLM zároveň upozornila, že tlak na jej financie vzniká pre obavy o postavenie Francúzska ako turistickej destinácie po sérii teroristických útokov.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies