Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: Dopravný podnik Bratislava.
2. novembra 2018 19:32 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Integrovaná doprava upravila nové cestovné poriadky podľa pripomienok občanov

Zmeny cestovných poriadkov prímestských autobusov platia od októbra tohto roka. 

 Napriek tomu, že zmeny cestovných poriadkov prímestských autobusov v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) platia od októbra tohto roka, Bratislavská integrovaná doprava (BID) dodatočne poriadky upravila podľa pripomienok občanov a obcí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa BID Eva Kukurová.

Úpravy sa podľa Kukurovej týkajú liniek premávajúcich v okrese Malacky. Nové zmeny v cestovných poriadkoch tak zabezpečia rýchlejšiu a pohodlnejšiu prepravu cestujúcim v tomto okrese. Do zoznamu upravených cestovných poriadkov patria linky 219, 239, 240, 245, 250, 260, 265, 269, 275, 277, 289 a 255 – C.

Slovak Lines zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Ďalšie zmeny po pripomienkach

“Po zavedení nových cestovných poriadkov v septembri 2018 prinášame ďalšie zmeny. Stretli sme sa so starostami jednotlivých obcí a pozorne sme ich vypočuli. Je našou prioritou, aby boli obyvatelia spokojní, keďže integrovaný dopravný systém je vytvorený práve kvôli nim,“ uviedla generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

„Chceme, aby cestujúci využívali verejnú dopravu s radosťou. Preto sme sa snažili v čo najkratšom čase zapracovať pripomienky starostov a samotných cestujúcich, aby im doprava slúžila naplno,“ dodala Horčíková.

Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: slovakrail.sk.
Postupné rozšírenie systému

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji spustili 1. júna 2013 na území Bratislavy a okresu Malacky. Od 1. novembra 2015 dopravný systém rozšírili aj na okresy Pezinok, Senec a vybrané obce v Trnavskom kraji.

Integrovaný systém zahŕňa viac druhov dopravy a linky viacerých dopravcov, v ktorých cestujúcich prepravujú podľa spoločných prepravných a tarifných podmienok. Všetky cestovné lístky platia u všetkých zapojených dopravcov Slovak Lines, Dopravný podnik Bratislava, Železničná spoločnosť Slovensko a RegioJet.

Foto: regiojet.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame