Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Informácie o platbe za diaľnice už na vstupoch do SR

Diaľničný hraničný priechod Bratislava - Jatrovce SITA/Michal Burza

Informačné signalizačné zariadenia o povinnej kúpe elektronickej diaľničnej známky sú umiestnené na hraničných priechodoch v smere z Českej republiky, Maďarska a z Rakúska.

Informácie o platbách za slovenské diaľnice sú dostupné pre všetkých motoristov už na hraničných vstupoch na Slovensko. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) tým chce zvýšiť informovanosť zahraničných motoristov o povinnej platbe za diaľnice. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. V lete na Slovensko prichádza omnoho viac motoristov zo zahraničia než obvykle.

„Z dôvodu zvýraznenia povinnosti úhrady elektronickej diaľničnej známky pre používanie diaľnic a rýchlostných ciest sme na vybraných diaľničných hraničných priechodoch umiestnili signalizačné zariadenia. Pri vstupe do SR sa tak zahraniční motoristi dozvedia o povinnosti mať kúpenú elektronickú diaľničnú známku,“ uviedla NDS.

Informačné signalizačné zariadenia sú umiestnené na hraničných priechodoch v smere z Českej republiky, z Maďarska a z Rakúska. Podľa možnosti ich NDS osadila ešte pred Informačno-predajným miestom NDS, ktoré ponúka elektronické diaľničné známky v nepretržitej prevádzke.

Konkrétne na diaľnici D2 sú na hraničnom priechode s Maďarskom v Čunove (SK/HU), na diaľnici D4 na hraničnom priechode s Rakúskom v Jarovciach (SK/AT), na diaľnici D2 na hraničnom priechode s Českom v Brodskom (SK/CZ) a na rýchlostnej ceste R4 na hraničnom priechode s Maďarskom v Košiciach – Milhosti.

Ročnú, 30-dňovú alebo 10-dňovú elektronickú diaľničnú známku si motoristi kúpia rýchlo napríklad aj cez internetový portál http://www.eznamka.sk.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 22. júla 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...