Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diaľničný hraničný priechod Bratislava - Jatrovce SITA/Michal Burza
22. júla 2016 14:59 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Informácie o platbe za diaľnice už na vstupoch do SR

Informačné signalizačné zariadenia o povinnej kúpe elektronickej diaľničnej známky sú umiestnené na hraničných priechodoch v smere z Českej republiky, Maďarska a z Rakúska.

Informácie o platbách za slovenské diaľnice sú dostupné pre všetkých motoristov už na hraničných vstupoch na Slovensko. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) tým chce zvýšiť informovanosť zahraničných motoristov o povinnej platbe za diaľnice. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. V lete na Slovensko prichádza omnoho viac motoristov zo zahraničia než obvykle.

„Z dôvodu zvýraznenia povinnosti úhrady elektronickej diaľničnej známky pre používanie diaľnic a rýchlostných ciest sme na vybraných diaľničných hraničných priechodoch umiestnili signalizačné zariadenia. Pri vstupe do SR sa tak zahraniční motoristi dozvedia o povinnosti mať kúpenú elektronickú diaľničnú známku,“ uviedla NDS.

Informačné signalizačné zariadenia sú umiestnené na hraničných priechodoch v smere z Českej republiky, z Maďarska a z Rakúska. Podľa možnosti ich NDS osadila ešte pred Informačno-predajným miestom NDS, ktoré ponúka elektronické diaľničné známky v nepretržitej prevádzke.

Konkrétne na diaľnici D2 sú na hraničnom priechode s Maďarskom v Čunove (SK/HU), na diaľnici D4 na hraničnom priechode s Rakúskom v Jarovciach (SK/AT), na diaľnici D2 na hraničnom priechode s Českom v Brodskom (SK/CZ) a na rýchlostnej ceste R4 na hraničnom priechode s Maďarskom v Košiciach – Milhosti.

Ročnú, 30-dňovú alebo 10-dňovú elektronickú diaľničnú známku si motoristi kúpia rýchlo napríklad aj cez internetový portál http://www.eznamka.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame