Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

IC vlaky by v Mikuláši stáť nemali, radnica je proti

Železničná spoločnosť Slovensko pre zvýšený záujem o prepravu počas dušičkového obdobia vypraví v stredu 1. novembra ďalší mimoriadny rýchlik na trase Košice – Bratislava. Ilustračné foto: SITA/Marko Erd.

Apelujú na ministra dopravy, aby v návrhu grafikonu zaradil Liptovský Mikuláš ako zastávku pre štátne IC vlaky.

Obnovené IC vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko by nemali stáť v Liptovskom Mikuláši. Vyplýva to zo zverejneného návrhu grafikonu. Miestna radnica je proti tomu a požiadala ministra dopravy Árpáda Érseka o prehodnotenie zámeru vylúčiť Liptovský Mikuláš ako zastávku IC vlakov.

„Už od vzniku populárnych IC vlakov bolo prirodzene výstupnou a nástupnou stanicou pre mnohých cestujúcich práve naše mesto. Dôvodom je, že Liptovský Mikuláš je navštevovaným mestom turizmu, súčasne je centrom regiónu Liptova,“ napísal primátor Ján Blcháč ministrovi v liste, ktorý poskytla radnica médiám.

Štát po vyše polroku obnovuje prevádzku IC vlakov na trati Bratislava – Košice. Z plánovaných zastávok okrem Liptovského Mikuláša vypadlo krajské mesto Trenčín. Primátor Richard Rybníček sa preto rozhodol iniciovať petíciu za obnovenie zastávky v Trenčíne. Hovorí, že toto preňho nepochopiteľné rozhodnutie so samosprávou nikto nekonzultoval.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. októbra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...