Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Slovensko pre zvýšený záujem o prepravu počas dušičkového obdobia vypraví v stredu 1. novembra ďalší mimoriadny rýchlik na trase Košice – Bratislava. Ilustračné foto: SITA/Marko Erd.
11. októbra 2016 14:10 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

IC vlaky by v Mikuláši stáť nemali, radnica je proti

Apelujú na ministra dopravy, aby v návrhu grafikonu zaradil Liptovský Mikuláš ako zastávku pre štátne IC vlaky.

Obnovené IC vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko by nemali stáť v Liptovskom Mikuláši. Vyplýva to zo zverejneného návrhu grafikonu. Miestna radnica je proti tomu a požiadala ministra dopravy Árpáda Érseka o prehodnotenie zámeru vylúčiť Liptovský Mikuláš ako zastávku IC vlakov.

„Už od vzniku populárnych IC vlakov bolo prirodzene výstupnou a nástupnou stanicou pre mnohých cestujúcich práve naše mesto. Dôvodom je, že Liptovský Mikuláš je navštevovaným mestom turizmu, súčasne je centrom regiónu Liptova,“ napísal primátor Ján Blcháč ministrovi v liste, ktorý poskytla radnica médiám.

Štát po vyše polroku obnovuje prevádzku IC vlakov na trati Bratislava – Košice. Z plánovaných zastávok okrem Liptovského Mikuláša vypadlo krajské mesto Trenčín. Primátor Richard Rybníček sa preto rozhodol iniciovať petíciu za obnovenie zastávky v Trenčíne. Hovorí, že toto preňho nepochopiteľné rozhodnutie so samosprávou nikto nekonzultoval.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies