Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Under construction
Foto: GettyImages
25. apríla 2019 7:39 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Humenné investuje do opravy a údržby komunikácií cez 550-tisíc eur

Opravia chodníky, cesty aj parkovacie plochy

Vyše 400-tisíc eur investuje v tomto roku mesto Humenné do opráv a údržby miestnych ciest, chodníkov a parkovacích plôch. Ďalších takmer 150-tisíc eur vyčlenila samospráva na rekonštrukciu Komenského a Gaštanovej ulice.

Ako agentúru SITA informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, zoznam jednotlivých investičných akcií schválili poslanci na aprílovom mestskom zastupiteľstve. Zoznam je pritom rozdelený na kapitálové a bežné výdavky.

Ku kapitálovým výdavkom patrí rekonštrukcia miestnych komunikácií na Sídlisku Poľana až po ulicu Iljikčana v rámci I. etapy. Ďalej výstavba nového chodníka na Brestovskej ulici, odvodnenie chodníka v areáli Základnej školy (ZŠ) Hrnčiarska.

Ďalšou plánovanou investíciou je rekonštrukcia chodníka aj s odvodnením na Gaštanovej ulici, rekonštrukcie chodníkov na uliciach Vihorlatská a Ševčenkova pri zeleninovom trhovisku, a tiež odvodnenie spevnenej plochy pri bytovom dome na Ulici osloboditeľov 2.

Do plánov patrí aj vybudovanie bezbariérového prístupu od Třebíčskej 11 k chodníku pri Laborci. Celková výška kapitálových výdavkov bude vyše 343-tisíc eur vrátane DPH.

Peniaze pôjdu aj z bežných výdavkov

V rámci bežných výdavkov pôjde suma 79-tisíc na opravu chodníkov od podchodu na Chemlonskej ulici, medzi bytovými domami Laborecká 7-8 a chodník od križovatky Sninská – Jasenovská až po križovatku Jasenovská – Čulenova, v rámci ktorého doplnia dlažbu za Okresným súdom Humenné.

Okrem toho zrekonštruujú chodníky v areáli Materskej školy Kudlovská, opravia nástupnú plochu ZŠ Hrnčiarska a vyasfaltujú chodník na Laboreckej 72-75.

Samostatnou akciou mesta s Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou je rekonštrukcia a oprava ciest Komenského a Gaštanová.

Mesto sa na tejto komplexnej rekonštrukcii dvoch ucelených úsekov v celej šírke vozovky s novými obrubníkmi, uličnými vpusťami a asfaltom bude podieľať sumou vyše 148 600 eur s DPH,“ dodala Dochánová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame