Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Cargo Slovakia a zástupcovia odborov podpísali kolektívnu zmluvu na rok 2018. Foto: SITA/Michal Svítok.
14. júla 2016 15:34 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Generálny riaditeľ ZSSK Cargo Martin Vozár sa ujal funkcie

Hlavnou úlohou nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia Martina Vozára bude zabezpečiť dlhodobo udržateľný rozvoj firmy. Minister dopravy Roman Brecely očakáva, že skúsený manažér na čele spoločnosti využije svoje skúsenosti z pôsobenia vo vrcholových pozíciách na Slovensku aj v USA. 

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (Sieť) vo štvrtok uviedol do funkcie nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. (ZSSK Cargo) Martina Vozára. Hlavnou úlohou nového šéfa štátneho vlakového nákladného prepravcu bude zabezpečiť dlhodobo udržateľný rozvoj firmy.

„Som rád, že túto prácu bude robiť taký skúsený manažér, ktorý využije svoje skúsenosti z pôsobenia vo vrcholových pozíciách na Slovensku aj v USA. Verím, že znalosti, ktoré pri tomto svojom pôsobení získal, pomôžu previesť Cargo náročným obdobím, ktoré pred ním stojí,“ povedal minister Brecely.

Minister dopravy vymenoval Vozára na čelo ZSSK Cargo ešte k 7. júlu na základe výberového konania. Pôvodne sa do neho prihlásili traja uchádzači a všetci splnili podmienky účasti. „Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, jeden uchádzač ospravedlnil svoju neúčasť. Odborné znalosti dvoch zúčastnených uchádzačov boli preverené písomným testom a ústnym pohovorom, pričom požadované podmienky výberového konania splnil úspešný uchádzač Martin Vozár,“ informovalo predtým ministerstvo dopravy.

Vozár bude mať v septembri 46 rokov, doteraz nepôsobil v oblasti železničnej dopravy. Počas svojej profesionálnej kariéry pôsobil na riadiacich pozíciách spoločností v USA aj na Slovensku. Okrem iného bol zodpovedný za reštrukturalizáciu a nastavenie základných funkčných procesov v spoločnosti STM Power, a. s., alebo riadenie finančných, výrobných, personálnych, technických a obchodných procesov a tímov spoločnosti Toma Industries, s. r. o. Vozár vyštudoval Strojnícku fakultu Technickej univerzity v Bratislave. Svoje vzdelanie si rozšíril o titul MBA na The University of Southern Mississippi. V Spojených štátoch amerických absolvoval aj niekoľko manažérskych kurzov.

Minister Brecely odvolal bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ZSSK Cargo Vladimíra Ľuptáka koncom mája. Ten bol na čele spoločnosti od apríla 2012. Namiesto neho minister vymenoval Jozefa Pavúka, vzápätí ho však tiež odvolal so zdôvodnením, že si pri jeho výbere dostatočne nepreverili niektoré významné skutočnosti v jeho profesionálnej i politickej kariére.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. vznikla začiatkom roka 2005 a je jednou z troch nástupníckych spoločností pôvodne jednotných železníc. Zabezpečuje nákladnú železničnú dopravu, má základné imanie 401,646 mil. eur. Akcionárom spoločnosti je Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame