Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: GEFCO.
14. júna 2018 17:20 Logistika od Nasa DopravaSITA

GEFCO a TALAN sa dohodli na vytvorení spoločného podniku

Cieľom podpísaného memoranda o porozumení je ponúkať riešenia spájajúce digitálne a fyzikálne technológie pre automobilové odvetvie.

BRATISLAVA – Logistická skupina GEFCO a poradenská spoločnosť TALAN sa dohodli na vytvorení spoločného podniku, v rámci ktorého budú môcť navrhovať a ponúkať riešenia pre automobilový trh. Cieľom podpísaného memoranda o porozumení je ponúkať riešenia spájajúce digitálne a fyzikálne technológie pre automobilové odvetvie. Informovali o tom obe spoločnosti.

Súčasťou dohody je vytvorenie spoločného podniku, ktorý obom partnerom umožní dať dokopy ich odborné znalosti. GEFCO prispeje svojou kvalifikáciou ako líder v oblasti automobilovej logistiky, svojou znalosťou trhov B2B, ako aj silou svojej medzinárodnej siete, zatiaľ čo TALAN ponúkne svoje znalosti z oblasti nových informačných technológií, ako sú Internet vecí (IoT), umelá inteligencia a blockchain, ako aj agilné metódy.

Rozvoj inovácií ako kľúč k budúcemu rastu

„Spoločný podnik, ktorý zakladáme s firmou TALAN, zabezpečí rozhodujúci pokrok na trhu automobilovej logistiky, ktorý sa využívaním digitálnych technológií radikálne mení,“ povedal predseda predstavenstva GEFCO Luc Nadal. „Takáto spolupráca medzi partnermi, ktorých schopnosti a zručnosti sa navzájom dopĺňajú, je v súlade s našou stratégiou rozvoja inovácií, ktorá bude kľúčom k nášmu budúcemu rastu,“ dodal.

Cieľom GEFCO je podporovať a povzbudzovať inovácie v rámci skupiny, ako aj pri spolupráci s externými partnermi a transformovať tak segmenty logistiky aj prepravy. Spoločnosť dodržiava politiku zdieľania inovácií, čo zahŕňa partnerstvá, ako napríklad aj nedávno oznámená dohoda s technologickým akcelerátorom Techstars.

Ilustračné foto: gefco.net.Ilustračné foto: gefco.net.

 

Technologické znalosti v duchu kolektívnej inteligencie

„Tento nový spoločný podnik s GEFCO predstavuje novú etapu našej dlhodobej spolupráce. V takýchto časoch, ktoré vyžadujú odvážny prístup, budujeme s našimi partnermi nové formy podnikania tým, že ponúkame naše technologické znalosti v duchu kolektívnej inteligencie,“ uviedol predseda skupiny TALAN Mehdi Houas.

Európsky líder v automobilovej logistike

Skupina GEFCO je európskym lídrom v automobilovej logistike a globálny partner v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Je prítomná v 47 krajinách, zahŕňa viac ako tristo destinácií v súčasnej sieti a zamestnáva 13-tisíc ľudí na celom svete. GEFCO dosiahlo v roku 2017 obrat vo výške 4,4 mld. eur.

Poradenstvo pre transformačné plány firiem

Spoločnosť TALAN vyše pätnásť rokov poskytuje poradenstvo spoločnostiam, zabezpečuje podporu a implementuje ich transformačné plány vo Francúzsku a v zahraničí. Pôsobí na štyroch kontinentoch, má približne 2 500 zamestnancov, v tomto roku plánuje prijať deväťsto nových pracovníkov a do konca roka 2018 očakáva príjmy v objeme 250 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies