Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: eurowings.com.
26. apríla 2018 19:42 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Eurowings bude lietať z Košíc do nemeckého Düsseldorfu

Prvý let je naplánovaný na 28. októbra tohto roka, letecké spojenie bude prevádzkované štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu lietadlom typu Q400.

BRATISLAVA – Nemecká letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, bude prevádzkovať svoju prvú pravidelnú linku na Slovensku z Košíc na tretie najväčšie nemecké letisko Düsseldorf. Prvý let je naplánovaný na 28. októbra tohto roka, letecké spojenie bude prevádzkované štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu lietadlom typu Q400. Ako vo štvrtok informovalo košické letisko, zavedenie linky Eurowings do Düsseldorfu nadväzuje na výsledky súťaže, v ktorej Košice získali najviac hlasov spomedzi šiestich nominovaných destinácií.

Eurowings plánuje v Košiciach rásť a pomôcť regiónu

„Spojenie Košíc s Düsseldorfom, ktoré spustíme v októbri, bude prevádzkované štyrikrát týždenne. Košice sa tak stávajú jednou z našich 210 destinácií. Plánujeme v Košiciach rásť a pomôcť k rozvoju regiónu zvýšeným počtom turistov,“ povedal na tlačovej besede v Košiciach manažér rozvoja leteckej siete Eurowings Ivan Oreč.

Prezentácia linky Eurowings z Košíc do Düsseldorfu. Na snímke zľava: Martin Petruško (zástupca mesta Košice), Ivan Oreč (Eurowings), Tomáš Jančuš (Letisko Košice), Markus Leopold (Eurowings) a Rastislav Trnka (Košický samosprávny kraj). Foto: Letisko Košice.

Košické letisko získalo piateho sieťového dopravcu

Letisko Košice očakáva, že nová linka prinesie veľa príležitostí pre obchodných cestujúcich i turistov. „Príchodom spoločnosti Eurowings získavajú Košice piateho sieťového dopravcu s bohatou ponukou letov do destinácií v Európe či severnej Amerike, čím ako letisko Košice potvrdzujeme vedúcu pozíciu z pohľadu leteckej dostupnosti medzi letiskami na Slovensku i v rámci našej spádovej oblasti,“ uviedol zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva Letiska Košice Tomáš Jančuš. Zároveň poďakoval všetkým partnerom a fanúšikom za ich podporu, bez ktorej by sa toto letecké spojenie nemohlo stať skutočnosťou tak rýchlo.

Torta k novej leteckej linke. Foto: Letisko Košice.

Linka by mala pomôcť aj nemeckým spoločnostiam 

Námestník primátora Košíc Martin Petruško označil priame letecké spojenie s Nemeckom a dlhodobo požadovaným Düsseldorfom prostredníctvom spoločnosti Eurowings za veľký úspech pre Košice. „Nemecko je najdôležitejším obchodným partnerom Slovenskej republiky a som presvedčený o tom, že nemeckým spoločnostiam etablovaným v Košiciach táto linka pomôže v ich raste. Zároveň vďaka tejto linke máme opäť vyššiu šancu získať do Košíc aj ďalších zahraničných investorov, na získaní ktorých aktívne a dlhodobo pracujeme,“ uviedol Petruško.

Košický kraj očakáva, že linka podporí jeho rozvoj

Získanie nového pravidelného leteckého spojenia pre metropolu východného Slovenska ocenil aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. „Nepochybne to pomôže rozvoju nášho regiónu, pretože nemeckí turisti budú môcť cestovať do nášho kraja za pamiatkami UNESCO a rovnako je toto letecké spojenie dôležité pre vysoký dopyt nemeckých investorov, ktorí podnikajú, alebo chcú podnikať v našom kraji,“ očakáva Trnka.

Terminál košického letiska. Foto: SITA/Jozef Jarošík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame