Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com
30. novembra 2017 16:26 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Európska únia chystá investície do dopravy v sume jedna miliarda eur

Financie budú vynaložené napríklad na modernizáciu železničnej trate Divača-Koper v Slovinsku, výstavbu 340 staníc na dobíjanie elektromobilov v 13 krajinách EÚ a rozšírenie Albertovho kanála v Belgicku.

BRUSEL 30. novembra (SITA, AP) – Investície v objeme 1 mld. eur v rámci 39 dopravných projektov navrhla Európska komisia (EK) s cieľom modernizovať železničnú sieť, rozvíjať infraštruktúru pre využívanie alternatívnych pohonných hmôt a podporiť vodnú dopravu. EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Peniaze aj na dobíjacie stanice pre elektromobily

K projektom, v rámci ktorých budú navrhnuté financie vynaložené, patrí modernizácia železničnej trate Divača-Koper v Slovinsku, výstavba 340 staníc na dobíjanie elektromobilov v trinástich krajinách EÚ a rozšírenie Albertovho kanála, ktorý je hlavnou vnútrozemskou vodnou cestou v Belgicku.

Spolufinancovanie projektov môže dosiahnuť 4,5 miliardy eur

„Dnes navrhujeme investície v sume 1 mld. eur v rámci 39 dopravných projektov s jasnou pridanou hodnotou pre občanov a firmy,“ povedala eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová. Tieto investície podľa jej slov umožnia urýchlenie prechodu k doprave s nízkymi emisiami. Eurokomisárka pritom vyjadrila očakávanie, že spolufinancovanie z verejných a súkromných zdrojov bude vo výške 4,5 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies