Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
30. novembra 2017 16:26 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Európska únia chystá investície do dopravy v sume jedna miliarda eur

Financie budú vynaložené napríklad na modernizáciu železničnej trate Divača-Koper v Slovinsku, výstavbu 340 staníc na dobíjanie elektromobilov v 13 krajinách EÚ a rozšírenie Albertovho kanála v Belgicku.

BRUSEL 30. novembra (SITA, AP) – Investície v objeme 1 mld. eur v rámci 39 dopravných projektov navrhla Európska komisia (EK) s cieľom modernizovať železničnú sieť, rozvíjať infraštruktúru pre využívanie alternatívnych pohonných hmôt a podporiť vodnú dopravu. EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Peniaze aj na dobíjacie stanice pre elektromobily

K projektom, v rámci ktorých budú navrhnuté financie vynaložené, patrí modernizácia železničnej trate Divača-Koper v Slovinsku, výstavba 340 staníc na dobíjanie elektromobilov v trinástich krajinách EÚ a rozšírenie Albertovho kanála, ktorý je hlavnou vnútrozemskou vodnou cestou v Belgicku.

Spolufinancovanie projektov môže dosiahnuť 4,5 miliardy eur

„Dnes navrhujeme investície v sume 1 mld. eur v rámci 39 dopravných projektov s jasnou pridanou hodnotou pre občanov a firmy,“ povedala eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová. Tieto investície podľa jej slov umožnia urýchlenie prechodu k doprave s nízkymi emisiami. Eurokomisárka pritom vyjadrila očakávanie, že spolufinancovanie z verejných a súkromných zdrojov bude vo výške 4,5 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame