Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska komisia začala hĺbkové prešetrovanie, či preklenovací úver v celkovej sume 900 mil. eur, ktorý talianska vláda poskytla leteckej spoločnosti Alitalia, nie je štátnou pomocou. Foto: SITA/AP.
23. apríla 2018 18:04 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Európska komisia skúma, či vládny úver Alitalii nie je nepovolenou štátnou pomocou

Letecký prepravca Alitalia sa dostal do bankrotu v máji minulého roka a talianska vláda mu poskytla úver deväťsto miliónov eur na udržanie prevádzky.

BRUSEL – Európska komisia začala hĺbkové prešetrovanie, aby zistila, či preklenovací úver v celkovej sume 900 mil. eur, ktorý talianska vláda poskytla leteckej spoločnosti Alitalia, nie je štátnou pomocou. Zároveň skúma, či úver je v súlade s pravidlami Európskej únie pre pomoc firmám v ťažkostiach.

Letecký prepravca Alitalia sa dostal do bankrotu v máji minulého roka a vláda mu poskytla úver na udržanie prevádzky, kým sa neukončí jeho predaj. Európska komisia (EK) vo vyhlásení, ktoré zverejnila v pondelok, uviedla, že „v súčasnosti má názor, že úver od vlády pravdepodobne bol štátnou pomocou“.

EK pritom má obavy, že trvanie úveru prinajmenšom do decembra 2018 prekračuje maximálne obdobie, ktoré sa povoľuje pre záchranné úvery podľa pravidiel EÚ. Okrem toho Európska komisia pochybuje, či táto pomoc je obmedzená na nevyhnutné minimum.

Alitalia sa dostala do bankrotu v máji minulého roka a vláda jej poskytla úver na udržanie prevádzky, kým sa neukončí jeho predaj. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame