Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska komisia schválila slovenskú schému podpory vnútrozemskej vodnej dopravy. Na snímke Most Márie Valérie nad Dunajom medzi Štúrovom a Ostriohomom. Foto: Pixabay.com
3. mája 2017 18:33 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Európska komisia schválila pomoc pre vnútrozemskú vodnú dopravu na Slovensku

Schéma štátnej pomoci sa vzťahuje na obdobie desiatich rokov, pričom predpokladaný rozpočet je približne 38,4 mil. eur.

Európska komisia (EK) schválila slovenskú schému podpory vnútrozemskej vodnej dopravy vo forme oslobodenia všetkých hospodárskych subjektov od zaplatenia spotrebnej dane na palivo pre plavidlá vnútrozemskej vodnej dopravy. Ako informovalo Zastúpenie EK na Slovensku, schéma štátnej pomoci sa vzťahuje na obdobie desiatich rokov. Predpokladaný rozpočet je približne 38,4 milióna eur.

„Cieľom opatrenia je podporiť pokles cestnej nákladnej dopravy na Slovensku v prospech riečnej. Podpora tohto druhu dopravy, ktorý je šetrnejší voči životnému prostrediu, bude mať pozitívny vplyv na životné prostredie,“ myslí si EK. Komisia dospela k záveru, že schéma bude podporovať trvalo udržateľný presun z cestnej dopravy na vnútrozemskú vodnú dopravu v súlade s pravidlami EÚ pre štátnu pomoc.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies