Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska únia schválila prevzatie časti zbankrotovaného leteckého prepravcu Air Berlin najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou Lufthansa. Foto: SITA/AP.
21. decembra 2017 17:20 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Európska komisia povolila Lufthanse prevziať firmu LGW, ktorá je dcérou Air Berlin

Komisia súhlasila s akvizíciou po tom, ako Lufthansa minulý týždeň stiahla svoju ponuku na kúpu firmy Niki.

BERLÍN 21. decembra (SITA, AP) – Európska únia schválila prevzatie časti zbankrotovaného leteckého prepravcu Air Berlin najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou Lufthansa. Európska komisia vo štvrtok dala súhlas na to, že Lufthansa kúpi spoločnosť LGW, ktorá je dcérou Air Berlin.

Komisia tak urobila po tom, ako Lufthansa minulý týždeň stiahla svoju ponuku na kúpu firmy Niki, ktorá je tiež dcérskou spoločnosťou zbankrotovaného dopravcu.

Lufthansa zredukuje počet časov letov v Düsseldorfe

V snahe vyhovieť Európskej komisii Lufthansa sa okrem toho zaviazala, že zredukuje počet slotov, čiže časov príletov a odletov, ktoré získava na letisku Düsseldorf.

Britský nízkonákladový letecký prepravca easyJet preberá menšiu časť majetku firmy Air Berlin, ktorá bankrot vyhlásila v auguste po niekoľkých rokoch finančných ťažkostí. Air Berlin bol druhou najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou.

Ilustračné foto: Pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame