Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
26. marca 2017 18:19 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Eurokomisárka pre dopravu navrhne systém cestného mýta

Vytvorenie systému cestného mýta, ktorý by pokrýval celú Európsku úniu a umožnil by motoristom využívať všetky cesty bez zastavovania sa na hraniciach, eurokomisárka navrhne v máji.

Eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová sa vyslovila za systém cestného mýta, ktorý by pokrýval celú Európsku úniu a umožnil by motoristom využívať všetky cesty v EÚ bez zastavovania na hraniciach. Eurokomisárka pre sobotňajšie vydanie nemeckého denníka Welt am Sonntag uviedla, že návrh na vytvorenie celoeurópskeho systému cestného mýta predloží v máji.

Mnohé krajiny Európskej únie majú systém diaľničného mýta, ale ide o samostatné systémy fungujúce odlišnými spôsobmi. Bulcová konštatovala, že každá krajina sa môže rozhodnúť, či chce systém cestného mýta, ale tie, ktoré ho majú, by mali byť súčasťou štandardizovaného elektronického systému. Úhrady za užívanie ciest by sa podľa nej vyberali prostredníctvom predplatného, alebo by sa platili mesačne a výnosy by išli pre krajiny podieľajúce sa na systéme. Eurokomisárka uviedla, že dohodu chce dosiahnuť do roku 2019.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...