Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: Pixabay.com.
15. mája 2017 17:24 Letectvo od Nasa DopravaSITA

EÚ a USA budú v stredu rokovať o rozšírení amerického zákazu notebookov v lietadlách

Zákaz nosiť na palubu lietadiel priamo smerujúcich do USA laptopy zaviedli americké úrady v marci na lety z ôsmich prevažne moslimských krajín, aktuálne sa plánuje rozšírenie zákazu aj na lety z EÚ.

Predstavitelia Európskej únie a USA budú v stredu rokovať o plánovanom rozšírení amerického zákazu nosenia notebookov a ďalších elektronických zariadení do kabín lietadiel aj na lety z členských štátov únie. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Európskej komisie Margaritis Schinasová.

Cieľom schôdzky v Bruseli je „vyhodnotiť akékoľvek nové hrozby a nájsť spoločný prístup ako im čeliť,“ uviedla hovorkyňa. Na čele americkej delegácie má byť námestníčka ministerstva vnútornej bezpečnosti Elaine Duke.

O pláne, ktorého realizácia je podľa agentúry AP iba otázkou načasovania, v piatok mimoriadne rokovali zástupcovia európskych vlád so svojimi americkými kolegami.

Americká vláda ešte v marci zaviedla pre cestujúcich z ôsmich prevažne moslimských krajín zákaz nosiť na palubu lietadiel priamo smerujúcich do USA laptopy, tablety, DVD prehrávače, kamery a ďalšiu elektroniku. Opatrenie, ktoré malo byť reakciou na bližšie nešpecifikované teroristické hrozby, sa týka letov z Jordánska, Egypta, Turecka, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov, Kuvajtu, Maroka a Kataru. Rozšírenie zákazu na EÚ by zasiahlo zhruba 65 mil. ľudí ročne na linkách, po ktorých každý deň preletí viac ako 400 lietadiel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...